Чому сиропи “від кашлю” не можна дітям (та і дорослим ДУЖЕ вибірково!)

Чому сиропи "від кашлю" не можна дітям (та і дорослим теж ДУЖЕ вибірково!)

Щоб гарно кашляти, що ми задіюємо? Згадуйте як ви колись кашляли від якогось фарингіту, трахеїту чи бронхіту. Згадали, як буває аж голова болить від того клятого кашлю чи прес?
Так, м’язи голови (частково), шиї, грудної клітки, міжреберні м’язи, діафрагму і навіть м’язи черевного пресу.
Дитина маленька. Її м’язи ще не такі розвинені, як у дорослих. Її живіт кругленький, бо м’язи пресу ще зовсім слабенькі. Думаю це всі розуміють.
Тому чи легко дитині відкашляти? Певно, що ні. Більш того їй це справді важко.
Дитина має слабкий кашльовий поштовх. Це теж особливість віку.
Правда ж уважні батьки помічають, що діти часто кашляють поверхнево. Якесь кахи-кахи і далі собі сидить. І щоб вони гарно відкашлялися треба їм або казати “кашляй гарно” або стимулювати це фізичною активністю, дихальною гімнастикою.
Чи дуже активна фізично дитина кількох місяців життя? Правда ж вона багато часу в горизонтальному положенні?
А тепер пригадайте, чи зручно вам кашляти лежачи? Ви гарно відкашлюєте? Частіше всього, щоб ефективно відкашляти людина інстинктивно приймає вертикальне положення або ж нахиляється вперед, щоб підняти тиск у черевній порожнині і тим самим допомогти діафрагмі та м’язам черевного пресу краще спрацювати для посилення кашльового поштовху.
Чи може так легко це зробити 2-3-7 місячна дитина? Логічно, що ну ніяк.
Гарно кашляє не той, хто лежить, а той, хто скаче. Тому дітям, які кашляють, особливо продуктивним кашлем, треба обов’язково робити дихальну гімнастику. Дути в трубочку у воду, стрибати, бігати, сміятися чи хоча б просто глибоко дихати. Це роблять не для “аби було” чи тому що це весело. Це не примха лікаря, який це радить. Це потрібно для того, щоб дитина “продихувала” нижні відділи легень і активніше виводила мокроту. Чи легко так стимулювати маленьку дитину? Ну ясно що не дуже, в силу того, що по віку вона ще може не мати достатніх психо-моторних навичок.
Якщо ви тижнями будете давати дитині раннього віку муколітики (амброксоли, аброли, гербіони, муколвани та ін.) чи робити інгаляції з ними, то звісно можна “долікувати” до застійної пневмонії, бо дитина такого віку не відкашляє ефективно мокроту, яку ви там їй розводите у бронхо-легеневій системі. І так, запросто може приєднатися навіть якась умовно патогенна флора, яка буде розмножуватися у отому “болоті”, яке ви створюєте сиропами та інгаляціями.
Подумайте про це. А тепер перечитайте і подумайте ще раз.
Чи варто так ризикувати здоров’ям своєї дитини заради вашого удаваного “треба щось робити”?

Марія Шемет-Іванова