Чи можна захворіти від кондиціонера? відповідають фахівці

Існує думка, що тривале перебування під кондиціонером може спричинити розвиток у людини різних захворювань. Але чи дійсно це так? Відповідь на це питання дали вчені з Національної лабораторії ім. Лоуренса Берклі.

У спекотну пору року так хочеться трохи охолонути під кондиціонером. Адже нічого від цього не станеться. Чи таки станеться?

Однозначної відповіді на це питання немає, бо все залежить в насамперед, як саме використовується кондиціонер. Але про основні ризики, переваги і недоліки цього чуда техніки ми вам все ж розповімо.

Як ми вже сказали, кондиціонер не шкодитиме здоров’ю, якщо вміти правильно ним користуватися. Але більшість людей ігнорує цю вимогу, через що у них і з’являються різні хвороби.

У дослідженні фахівців Національної лабораторії ім. Лоуренса Берклі, опублікованому в Міжнародному журналі епідеміології, сказано, що люди, які працюють в офісних будівлях, де були встановлені кондиціонери, частіше скаржаться на погане самопочуття, ніж ті, хто користувався природною вентиляцією.

У більшості з них регулярно проявляються симптоми синдрому хворого будинку (від англ. Sick Building Syndrome). Це стан, при якому люди, довго перебуваючи в певному приміщенні, відчувають нездужання без видимих ​​на те причин. SBS зазвичай проявляється у вигляді подразнення очей, кашлю, погіршення дихання, сухості в горлі, головного болю.

Автор дослідження Вільям Фіск не виключає, що ці симптоми можуть бути пов’язані з вологою від кондиціонерів, яка «піддає людей впливові додаткових токсинів, алергенів або подразників».

Крім того, від роботи кондиціонера можуть спостерігатися і побічні психологічні ефекти. За словами вченого, продуктивність співробітників досягає свого піку тільки при комфортних «кімнатних» температурах (приблизно 21,6 градусів за Цельсієм), а не під час спеки чи холоду.

При цьому фахівці підкреслюють, що є в кондиціонерах і свої незаперечні переваги. Наприклад, при правильному функціонуванні кондиціонер здатний фільтрувати повітря і підтримувати його в хорошому стані, завдяки чому забруднюючі частинки не потрапляють в організм людини. Встановлено, що використання кондиціонера призводить до значного зниження ризику смертей і госпіталізацій, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями.

Щоб кондиціонер працював вам на благо, потрібно регулярно проводити його технічне обслуговування і, звичайно ж, міняти фільтр. Також стежте за повітрям в кімнаті – воно не повинно бути сухим, адже сухе повітря небезпечне для слизових оболонок і дихальних шляхів. Час від часу вимикайте кондиціонер і провітрюйте приміщення. Крім того, не варто забувати про вологе прибирання, яке мусить проводитися регулярно.