День студента 2018: історія та традиції святкування

День студента 2018: історія та традиції святкування
День студента 2018: історія та традиції святкування

Звідки прийшов День студента?

Трохи сумної історії… Але перш ніж перейдемо до підготовчої святкової частини, корисно дізнатися причину, по якій почали святкувати День студента. На жаль, але історія виникнення цього свята сумна, навіть прикра. Трапилося все в 1939 році 17 листопада в Чехословаччині. Фашистами були розстріляні керівники Союзу студентів. Також, були арештовані викладачі та інші молоді люди і відправлені в концтабори. Звістка про те, що трапилося, дійшла до англійських студентів та на своїй зустрічі в Лондоні, одноголосно було прийнято рішення щорічно відзначати День студента в пам’ять про загиблих друзів.

Ідея цього свята носила в собі певну мету – об’єднати молодь, студентів всього світу, без огляду на мовні, соціальні та інші відмінності.

Як відзначають День студента в інших країнах?

Студенти з Бельгії воліють збиратися в цей день зі своїми знайомими невеликими компаніями і відзначати свято в барі. Але на відміну від нашого «брата студента» вони не люблять співати пісні, а лише слухають гарну музику. А ось датчани в цей день не відмовляють собі в радості насолодитися пивом. Бажають, щоб це свято пройшло в колі вірних і найближчих друзів, залишило приємні спогади, було веселим і душевним. Ну, а з приводу американської молоді і так зрозуміло, волелюбні і незакомплексовані за характером і вихованням, вони відправляються святкувати День студента в ресторани, на природу, загалом туди, де можуть повеселитися і де їм подобається.  Що ж люблять іспанці? Свято проходить на природі або в парку під музику гітари і з піснями. Збирається молодь великими компаніями і цей час вони проводять романтично і спокійно.

Привітання з Днем Студента 2018 в прозі, картинки, у віршах

Як відсвяткувати день студента? Які ідеї з цього приводу? Де нам буде весело і як краще провести День студента?

В думках багатьох дівчат відразу виникає бажання запропонувати – ресторан. Ніхто не сперечається, це красиво і урочисто. Тим більше, що з’являється можливість для прекрасної половини постати у всій своїй пишності – у вечірніх сукнях і красивих зачісках … Та й ні про що турбуватися не треба, все принесуть, приємна музика, чисті скатертини … Тільки давайте реально міркувати? У всіх студентів на таке задоволення знайдеться достатньо грошей? А, може, простіше за традицією, яка передавалася з покоління в покоління студентів – у рідному гуртожитку? Кожен приносить із собою їжу і питво, всі дружно збираються і веселяться мігруючи по всіх кімнатах гуртожитку. Свято не регламентоване, гуляй, поки не розженуть. А якщо ви не живете в гуртожитку, варіант – відправитися галасливою компанією на дачу. Це місце, де і біля багаття можна потанцювати, шашлики поїсти і в будинку пісні поспівати, а також сховатися від негоди. Та й на природі простір для веселощів! От тільки, щоб за місто дістатися потрібен час і транспорт. Звичайно, добре коли є план, як святкувати День студента, але головне для кожного з нас – провести цей день зі своїми друзями, поспілкуватися та насолодитися веселою компанією.

Нехай це свято Вам запам’ятається! 😉