Дорогі оздоблювальні матеріали та переваги їх використання

У дизайні інтер’єру одну з провідних ролей займає якість матеріалів. До дорогих оздоблювальних матеріалів – каменю, елітних порід дерева тощо – багато хто ставиться скептично. Зустрічається навіть думка, що вартість зумовлена не стільки характеристиками, скільки популярністю або репутацією матеріалу. Але насправді, дорогі фактури часто вартують своїх грошей, особливо якщо купувати їх у правильних постачальників. Краще довірити і весь дизайн-проект, і вибір матеріалів фахівцям. Вони зможуть підібрати найкращий варіант для вашого інтер’єру. Розглянемо популярні зараз дорогі матеріали, їх переваги та особливості.

Мармур

По-справжньому королівський матеріал, який завжди асоціювався з розкішшю і багатством. Але сьогодні його не обов’язково використовувати в стилістиці палацового шику, натуральний камінь цілком придатний до застосування в сучасних інтер’єрах. Особливо затребувані універсальні сірі відтінки, які чудово адаптуються під будь-яку навколишню обстановку. Розробити стильний дизайн з використанням мармуру вам допоможуть тут.

Крім гарного зовнішнього вигляду, цей матеріал має неймовірну зносостійкість – служить 50 років і більше. Мармур не боїться вологи, ударного навантаження, підходить для інсталяції техніки, так як не проводить електричний струм. Широко використовується в ресторанах елітного сегменту.

Дорогі оздоблювальні матеріали та переваги їх використання
Дорогі оздоблювальні матеріали та переваги їх використання

Тікове дерево

Ця цінна порода деревини підходить для виготовлення меблів, підлогових і настінних покриттів. Чим старше дерево, тим дорожчий і стійкіший матеріал. Тікове підлогове покриття не піддається руйнівній дії вологи, гниттю, стійке до механічних пошкоджень і вважається екологічно чистим. При дотриманні технології укладання воно прослужить десятки років, до того ж не вибагливе у догляді.

Сланець

Натуральний камінь наздоганяє за популярністю мармур. Це міцний, екологічний матеріал, який не боїться вологи, перепадів температур, не вигорає під постійним впливом ультрафіолету. Його використовують для оздоблення стін, підлоги, камінів та сходів. До того ж зі сланцем не дуже складно працювати, що позитивно позначається на підсумкових витратах по ремонту.

Слеби

Це зрізи натурального дерева, які отримали свою популярність завдяки еко-дизайну, але використовуються сьогодні в контрасті з іншими стилями. З них виготовляють переважно:

  • стільниці;
  • барні стійки;
  • стільці;
  • стінові панелі;
  • підвіконня.

Найбільше цінуються слеби з оригінальним природним вигином стовбура. Натуральний зріз дозволяє створювати унікальні предмети інтер’єру в єдиному екземплярі.

Оригінально виглядає поєднання слебів із заливкою з епоксидної смоли, до того ж смола дозволяє ідеально вирівняти поверхню, не приховуючи краси природного зрізу.

Дерев’яні шпоновані панелі

Стінові панелі зі шпону дозволяють декорувати стіни найдорожчими сортами деревини, при цьому вибираючи з найширшої палітри кольорів і відтінків. Така обробка також вважається екологічною, досить стійкою, щоб застосовуватися в громадських місцях – кафе, ресторанах, офісах, конференц-залах.

Кам’яний шпон

Кам’яний аналог шпонованих панелей також не поступається дерев’яному. Його активно використовують для облицювання стін, меблів, виготовлення предметів декору. Характеристики майже не поступаються натуральному каменю, а легкість використання і функціональність навіть вище.

Дорогі оздоблювальні матеріали – це не тільки можливість підкреслити статус приміщення, це також безпека для здоров’я, краса, яка не виходить з моди, і хороша інвестиція в ремонт, який не потребуватиме оновлення багато років.