ЕКЗ: зважуємо свої шанси

Зараз надзвичайно багато пар стикаються з тим, що протягом довгого часу жінка не може завагітніти та народити дитину. І якщо раніше безпліддя було фактично вироком і залишалося або змиритися, або усиновити дитину, то наразі медицина пропонує один із дієвих способів розв’язання цієї проблеми — ЕКЗ, докладно на https://feskov.ua/uk/services/ekz/programma-eko-v-ukraine.

Хоча цей метод не дає стовідсоткової гарантії, шанси на народження здорової дитини збільшуються до 38–45 %, що, погодьтеся, непогано. Звичайно, для підвищення шансів на успіх, варто звернутися до клініки, яка має незаперечний авторитет і успішний досвід проведення цієї процедури, наприклад, до Центру репродукції людини професора Феськова О. М.

Цикл запліднення: основні етапи

Отже, ви наважилися на ЕКЗ. Що ж чекає на вас попереду? До основних етапів ЕКЗ належать:

  • Стимуляція овуляції за допомогою гормональних препаратів.
  • Пункція фолікулів для отримання яйцеклітин.
  • Запліднення яйцеклітин у штучних умовах із подальшою культивацією ембріонів.
  • Перенесення ембріонів у матку.

На кожному етапі ЕКЗ використовуються спеціально підібрані гормональні препарати, які готують організм матері до вагітності та виношування дитини. Сучасна медична наука пропонує досить м’які препарати, які впливають винятково на визначені сфери діяльності організму, не спричиняючи побічних наслідків.

ЕКЗ: зважуємо свої шанси

Протокол ЕКЗ: що, як і навіщо?

Процедуру ЕКЗ застосовують уже досить давно: вперше її провели у 1977 році, а в Радянському Союзі перша дитина, зачата за допомогою цього методу, була народжена вже у 1986 році. По суті

для ЕКЗ необхідно отримати яйцеклітину, штучно її запліднити, забезпечити правильний розвиток ембріона в інкубаторі протягом 2–5 днів, після чого перенести в порожнину матки.

Цю програму доцільно застосовувати, якщо безпліддя не вдається вилікувати за допомогою оперативного лікування, індукції овуляції чи внутрішньо маткової інсемінації. ЕКЗ показане за наявності в жінки синдрому полікістозних яєчників.

Останнім часом широко застосовується модифікований протокол ЕКЗ, який передбачає мінімальну кількість препаратів для стимуляції гормонального фону. Навіть проводиться ЕКЗ у природному циклі, якщо збережена овуляція, взагалі без стимулювальних препаратів. Така процедура мінімально впливає на організм.

Деякі клініки пропонують також передімплантаційну генетичну діагностику (ПГД), яка дає змогу не лише визначити стать дитини, а й виключити хромосомну патологію ембріона до моменту його перенесення в порожнину матки. Завдяки чому вдається уникнути страшних захворювань у майбутньої дитини.

Вартість процедури ЕКЗ в Україні

Орієнтовна вартість процедури ЕКЗ у центрах екстракорпорального запліднення становить 28 тис. грн. Це без вартості медикаментів і попереднього обстеження, необхідного для встановлення діагнозу та розроблення протоколу лікування. Іноді може знадобитися 3–4 процедури, щоб настала омріяна вагітність.

Багато клінік пропонують спеціальні програми та знижки на повторні процедури ЕКЗ. Усі ці фінансові питання можна вирішити на першому прийомі в лікаря, куди необхідно з’явитися обом партнерам, які планують стати батьками. Адже досить часто чоловікам теж необхідне лікування чи додаткове обстеження.

Якщо ви зіткнулися з тим, що вагітність понад рік не наступає природнім шляхом, не зволікайте та звертайтеся до лікаря, адже головним чинником, що впливає на успіх процедури, є вік пацієнтки — чим вона молодша, тим скоріше та легше вона завагітніє. Також важливою перевагою буде те, що у жінки немає зайвої ваги.