Голод, холод і спокій: як лікувати ГРВІ

Голод, холод і спокій: як лікувати ГРВІ
Голод, холод і спокій: як лікувати ГРВІ

Вірусні інфекції дуже поширені в осінньо-зимовий період. Як відомо, віруси є найбільш примітивною формою життя. У їх складі знаходиться тільки генетичний матеріал – РНК або ДНК, який упакований в білкову оболонку. До найбільш відомих вірусних інфекцій відносяться ГРВІ та ГРЗ, грип, пневмонії, менінгіт і деякі інші захворювання.

При попаданні в організм вірус прикріплюється до мембрани і його генетичний матеріал проникає в клітину-господаря, де поширюється за допомогою ферментів організму. І клітина починає синтезувати вже вірусні білки. Новонароджені віруси проникають в нові клітини, викликають прогресування хвороби. Потім віруси з рідинами починають виділятися в навколишнє середовище, заражаючи нових господарів.

Лікування вірусних інфекцій

Слід знати, що вірусні інфекції неможливо лікувати антибіотиками. Вони стійкі до впливу, так як у вірусів немає клітинної стінки, метаболізму і власних систем синтезу. Антибіотики призначають тільки тоді, коли існує ризик ускладнення.

Знищити вірус, який вже проник в клітинну структуру, можна тільки разом з самою клітиною.
Противірусні препарати стимулюють імунітет організму, порушують структури нових вірусних частинок і перешкоджають попаданню вірусних збудників у нові клітини.

Допоможуть лікуванню:

  • Голод – під час хвороби люди часто втрачають апетит, оскільки організм витрачає всі сили на боротьбу з вірусами. Не слід насильно приймати їжу. Якщо не хочеться їсти, то краще обмежитися наваристим бульйоном, рясним питтям води з лимоном, зеленого чаю, відваром трав, соками.
  • Холод – хворому необхідне свіже повітря, тому приміщення слід частіше провітрювати, проводити вологе прибирання і зволожувати повітря.
  • Спокій – під час хвороби не слід створювати додаткове навантаження на зір, слух та інші органи, переглядаючи телепередачі, переглядаючи соціальні мережі, грати на комп’ютері або в телефоні.
  • Прийом вітамінів – полегшить самопочуття Вітамін Д, С, цинк пиколинат, вживання пробіотиків і ферментів.

Під час хвороби слід промивати ніс сольовими розчинами або негазованою мінерально водою, полоскати горло водою з сіллю, йодинолом, колоїдним сріблом. Треба врахувати, що кишечник також потребує захисту і тому слід пити багато води і приймати абсорбенти.

Джерело