Характерні особливості бактеріального фарингіту

До поширених сезонних захворювань, пік яких припадає на кінець зими і початок весни, відноситься бактеріальний фарингіт. Патогенні мікроорганізми проникають в слизову оболонку глотки і викликають її запалення. При своєчасній діагностиці хвороба добре піддається лікуванню, але в запущених випадках можливі ускладнення, в тому числі, ураження суглобів і серця. Для їх попередження і відновлення нормального стану здоров’я в цілому необхідна своєчасна терапія за двома напрямками – усунення наслідків і причини. У першому напрямку ефективно працюють спеціальні препарати для симптоматичного лікування, а зі збудником успішно справляються антибіотики. Особливо широко застосовується Азитроміцин через його широкий спектр дії, хорошу переносимість і високу активність.

Коли потрібно звертатися до лікарні

Вираженість симптомів хвороби залежить від форми фарингіту і стадії розвитку патологічного процесу. В цілому, він супроводжується:

  • вираженим ниючим болем у горлі, який часто віддає у вухо,

  • посиленням хворобливого відчуття при ковтанні,

  • білим нальотом на задній стінці і невеликими гнійними утвореннями,

  • першінням та захриплістю,

  • вираженою нежиттю,

  • сухим кашлем різної інтенсивності,

  • збільшенням лімфатичних підщелепних і потиличних вузлів,

  • підвищенням температури в межах 37.5 градусів.

При появі перших же характерних ознак важлива професійна лікарська консультація, будь-які препарати можна приймати тільки після консультації з фахівцем. У разі самолікування одужання затягується, процес зазвичай переходить в хронічну форму з приєднанням ускладнень. Крім того, безконтрольний прийом ліків змінює стійкість бактерій настільки, що медикаменти перестають бути ефективними в майбутньому.

Що потрібно знати при лікуванні

Основа правильного підходу при підтвердженому бактеріальному фарингіті – антибіотики. Вони призначаються для зниження гостроти симптомів, зменшення ризику розвитку гнійних запалень, зменшення ймовірності передачі інфекції при спілкуванні. В індивідуальному порядку лікар підбирає лікарський засіб, враховуючи клінічну картину і потреби пацієнта. Крім азитроміцину або інших поширених препаратів широкого спектру дії, допомагають локальні знеболюючі, імуномодулятори та вітамінні комплекси. Для зниження температури необхідні нестероїдні протизапальні засоби.

Найчастіше застосовуються льодяники для місцевого застосування, аерозолі, спреї, розчини для полоскання, таблетки або капсули для перорального прийому. З раціону виключається гаряча, холодна, кисла, гостра і солона їжа, рекомендоване рясне тепле питво. Також важливе прохолодне вологе повітря, щадний режим з достатньою кількістю сну, виключення активного і пасивного куріння, контакту з пилом і дратівливими речовинами. При своєчасному і правильному лікуванні прогноз сприятливий, одужання настає через 7-10 днів. При хронічному фарингіті регулярна терапія і виконання профілактичних заходів сприяє тривалій ремісії.