Ходьба продовжує життя – дослідження

Користь ходьби

Нещодавно вченими з Університету Північної Кароліни на конференції асоціацій американських кардіологів були представленні дані останніх досліджень. Вони вказують, що чим більше кроків протягом одного дня проходить людина, тим більше її шанси на довге життя. Корисні не тільки довгі прогулянки на свіжому повітрі, але і короткі з перервами. Майже щодня публікуються статті на основі даних останніх досліджень на https://meta.ua/uk/news, що позитивно впливають на здоров’я та продовжують життя. 

У новій науковій праці були опубліковані дані дослідження 17 тисяч жінок похилого віку (60 років і старше). Вони стали учасницями у масштабному дослідженні здоров’я жінок. Протягом 8 років учасниці носили спеціальні крокоміри, що допомагали фіксувати кількість кроків пройдених за день та патерни їх ходьби. 

Раніше вчені з іншого університету на основі дослідження цієї групи зробили висновки, що проходячи сумарно відстань в 4400 кроків щодня, учасниці живуть довше своїх одноліток і почувають себе краще. Але дистанції понад 7500 кроків протягом дня вже не приносили ніякої користі.

Пізніше вчені обновили дані своєї попередньої праці. Були підраховані кроки, які зробили жінки в різних патернах ходьби:

  • ходьба короткими періодами з частими переривами (переважно під час виконання буденних одноманітних справ);
  • тривалі періоди ходьби без переривів (понад 10 хвилин).

Як виявилось, не обов’язково цілеспрямовано робити тривалі прогулянки без переривів. Режим ходьби короткими періодами з перервами під час виконання буденних справ також корисний для здоров’я і продовжує життя. Більше кроків в такому простому режимі – тим більша тривалість життя, незалежно від того, скільки кроків було зроблено у тривалих періодах.

При коротких переходах чим більша кількість кроків, тим більше користі для здоров’я. Але вона починала зменшуватись після відмітки в 4500 кроків в день в такому патерні. Кожна 1000 кроків в день знижували ризик смерті на 28% під час проведення дослідження. А кожні 2000 кроків при тривалих прогулянках без зупинок знижують ризик смерті на 32%.

“Наші нові дослідження показали, що ходьба короткими перебіжками корисна для жінок, котрі не можуть довго ходити без перерв”, заявив Крістофер Мур, один із авторів дослідження в Університеті Північної Кароліни.

Також вчені визначили, що людям похилого віку важко робити різні вправи та фізичні навантаження. Тому краще, ніж зовсім відмовитись від фізичних навантажень, просто більше ходити: виконувати роботу по дому, навіть ходити по кімнатах чи по земельній ділянці, працювати в саду, добиратися до магазину пішки і т.д.