Кодування українських телеканалів з 28 січня! Що потрібно про це знати?

З 28 січня 23 популярних українських телеканалу зникнуть з екранів телевізорів тих телеглядачів, які свого часу придбали супутникові антени. Тепер, для того щоб продовжити дивитися улюблені передачі через супутник, громадянам доведеться розщедритися. Старі тюнери, за допомогою яких поки ще приймається телесигнал, стануть марними. Потрібно купувати нові. Крім того, за перегляд вітчизняного ТБ буде введена абонентська плата.

Хто виграє від кодування українських телеканалів, як вносити абонентську плату, чи можна обійти блокування? У цій статті ми спробуємо відповісти на ці та багато інших питань наших читачів.

«У сільській місцевості більше живе наших бабусь і дідусів, яким наша держава ще одне випробування підкинуло»
В інтернеті сьогодні бурхливо обговорюють тему майбутнього кодування українських телеканалів, які транслюються через супутник. Багато телеглядачів до нововведення поставилися вкрай негативно.

«А у нас і альтернативи-то немає. Цілий райцентр в прикордонній зоні з Білоруссю відрізаний, на Т2 (цифрове ефірне телебачення. – Авт.) Дивляться канали Білорусі та Росії. Всі ставили тарілки від безвиході. Ми вже це проходили, у нас не було жодного українського каналу до 2004-го, – обурюється в соцмережах житель Овруцького району Житомирської області, який підписався ніком Tolua. – Потім поставили телевежу і транслювали два канали – УТ1 і “1 + 1”. А зараз йдемо в зворотному напрямку: аналогове відключили, а Т2 ніхто ставити не збирається. Ось вам і патріотизм. Я-то собі провів інтернет, а у більшості немає можливості з причини, що провайдеру невигідно тягнути оптику по одному абоненту. А за села я взагалі мовчу: тільки в селі поставив тарілку, вже і тут відрізають телебачення. Для довідки: в наш район телебачення та інтернет завели найостаннішим в Україні – це офіційна інформація. А це робиться тому, що платні ніхто брати не хоче, думають, пенсіонери з їх пенсією будуть до них бігти підключатися? А в сільській місцевості більше живе наших бабусь і дідусів, яким наша держава ще одне випробування підкинуло. Ось, задумайтеся тепер, що влада хоче? А хоче зрубати ще денюжку, а людям знову нічого. Якось так виходить».

Ось ще один коментар: «Живуть батьки в передмісті. 30 кілометрів від великого міста-мільйонника. Інтернету немає практично ні у кого. (Ну, крім мобільного інету в телефоні). Ні виділеної лінії інету, ні кабельного ТБ. У всіх тарілки тільки. Як сказали сусіди: «Ну, якщо заблокують, будемо дивитися« Россію24 »,« 1й російський », ТНТ, СТС і т. Д. Так що всім привіт, хто затіяв це», – пише Алекс Шведен.

Але далеко не всі телеглядачі настільки категоричні. Ось, наприклад, Євген з Києва пише: «Якщо в будинку є швидкий інтернет і більш менш сучасний телевізор, то дивитися будь-який в світі телеканал безкоштовно не становить проблеми. Сьогодні сам спробував завантажити в інеті плейлист телеканалів і на телевізорі без проблем дивився футбольний матч, який можна було подивитися тільки на платних каналах “Футбол”. А iptv і скачаний з інета плейлист роблять перегляд, чого завгодно, безкоштовним. Платиш тільки за інет».

А тепер ми спробуємо у всьому розібратися. Отже, з 28 січня через супутник телеглядачі безкоштовно не зможуть дивитися 23 телеканали, які належать чотирьом медіахолдинг: StarLightMedia (це СТБ, ICTV, «Новий канал», М1, М2, «Оце»), 1 + 1 media ( «1 + 1 »,«2 + 2», « ТЕТ », « Плюс Плюс », УНІАН ТБ, « Бігуді »), Inter Media Group (« Інтер », НТН, К1, К2, « Мега », « Піксель », Zoom, « Enter-фільм ») і Медіагрупі « Україна » (канали « Україна », НЛО TV і « Індиго TV »).

В принципі, ще майже 40 телеканалів через супутник можна буде приймати, як і раніше безкоштовно. Це, наприклад, «UA: Перший», канали «Рада» і «Культура», регіональні канали, а також інформаційні: «Прямий», «5 канал», «еспресо ТВ», NewsOne, «112 канал» і ZIK. Поки ще не кодуються російські телеканали. Але це тимчасово. У Росії вже підготовлений законопроект, в результаті якого там теж закодують деякі свої телеканали. Але це станеться не раніше осені 2020 року.

Далі ми відповімо на найпоширеніші питання наших читачів.

Для чого Україна кодує свої телеканали?

Ця вимога Євросоюзу. Через супутник в Європу можуть безкоштовно транслюватися українські телеканали. А це порушення норм і законів ЄС. Там супутникові канали доступні тільки в складі спеціальних пакетів – з установкою тарілки включно. Безкоштовні – лише державні, регіональні або громадські телеканали.

Як оформити підписку на супутникове телебачення, щоб продовжувати дивитися ТБ, як і раніше? І скільки це буде коштувати?

Тут дійсно доведеться розщедритися. В Україні, поки, всього лише два офіційних провайдера супутникового телебачення. Це Xtra TV і Viasat. Для того, щоб оформити підписку на перегляд супутникових телеканалів, слід звернутися в їх call-центри. Але ще до цього потрібно буде купити новий тюнер, який підтримує кодування Verimatrix. Дізнатися потрібний тюнер ви зможете по маркуванню «УТБ», а придбати в роздрібних мережах електроніки і побутової техніки, інтернет-магазинах, у майстрів по підключенню супутникового обладнання, а також у операторів супутникового телебачення Viasat або XtraTV. Вартість такого пристрою від 1099 гривень.

Встановити і налаштувати тюнер можна самостійно або в телефонному режимі скористатися підтримкою оператора call-центру провайдера супутникового телебачення (Viasat або XtraTV). Ще один варіант – викликати майстра для настройки на будинок.

Обидва провайдера супутникового телебачення пропонують свої спеціальні пакети, в які буде входити різна кількість телеканалів. Їх вартість зараз становить від 39 до 249 гривень. Але медіаексперти впевнені, що ці ціни є акційними і в будь-який момент можуть змінитися в більшу сторону.

Чому саме Xtra TV і Viasat? Хто є їх власниками?

У 2016 році Viasat купив бізнесмен Ігор Коломойський. Однак, зараз ця компанія фактично належить депутату від «Слуги народу» Олександру Ткаченку. Власником Xtra TV є Ринат Ахметов.

Яка альтернатива супутниковому телебаченню, щоб продовжувати дивитися улюблені телеканали безкоштовно?

Т2 кодуватися не буде, тому можна підключитися до цифрового ефірного ТБ. Але це тільки, якщо у вас в регіоні є покриття. Через Т2 в Києві і області можна дивитися 52 українські телеканали, а в деяких регіонах України – не більше 32. Але всі ті канали, які будуть закодовані в супутнику, залишаться у вільному доступі в цифровому ефірному ТБ.

Для того, щоб приймати цифровий ефірний сигнал, потрібно поміняти вашу антену. Та, яка брала раніше аналоговий сигнал, цифровий майже не ловить. В інтернет-магазинах, або на радіоринку вартість такої антени – від 250 гривень. Найбільш популярні антени для прийому цифрового ефірного ТБ називаються «Хвиля» і «Ворона». Крім того, буде потрібно спеціальний ресивер. Його вартість – від 350 до 3000 тисяч гривень. Але необхідно пам’ятати: чим дешевше ресивер, тим більша ймовірність, що він може швидко вийти з ладу. Наприклад, від перепаду напруги в електромережі або від удару.

Добре, якщо у вас сучасний телевізор. Їх зараз вже роблять з вбудованим тюнером, який дозволяє отримувати цифровий сигнал. Але обов’язково прочитайте в паспорті телеприймача, чи є у нього вбудоване Т2.

До речі, якщо дивитися і Т2, і залишити у вільному доступі супутникові канали на одному телевізорі, можна придбати спеціальний комбінований ресивер: супутник + ефір. Канали медіагруп можна приймати з ефіру, інші канали, як і раніше, – з супутника. Такий ресивер варто в інтернет-магазинах від 1600 до 2700 гривень.

«Зламати кодування супутникового ТБ неможливо»
Які є ще варіанти, щоб продовжувати дивитися ТБ після кодування?

Деякі інтернет-провайдери пропонують інтернет-телебачення в форматі IPTV – інтернет + телебачення. Щоб дивитися ТБ по телевізору, потрібна функція Smart-TV або приставка. Вартість такої приставки – від 500 до 3 тисяч гривень.

А якщо все-таки залишатися зі своєю супутниковою тарілкою, то чи можна зламати кодування супутникових каналів?

«Прошити» ваш старий тюнер новим програмним забезпеченням неможливо. Після кодування супутникового сигналу «піратська» технологія «кардшаринг» працювати не буде. Тому потрібно купувати новий тюнер. Система Biss більше не затребувана і підібрати ключі не вийде, так як Verimatrix відразу закладена в новому приладі.

Чи потрібно міняти супутникову тарілку, щоб дивитися закодовані сигнали?

Ні, якщо у вас вже встановлена ​​супутникова антена, міняти її не треба.

Новий тюнер обов’язково купувати або можна взяти в оренду?

Ви можете взяти тюнер в оренду у оператора супутникового телебачення Viasat або XtraTV. Якщо ви є абонентом супутникового ТБ, але не користуєтеся послугами одного з цих двох провайдерів, це означає, що вам надає послугу провайдер-пірат і після кодування ви не зможете дивитися канали вітчизняних медіагруп.

За матеріалами