Лікар-трихолог: “Чи варто мити голову щодня? Щоб волосся не втрачало свій блиск і об’єм…”

Лікар-трихолог: "Чи варто мити голову щодня? Щоб волосся не втрачало свій блиск і об'єм..."
Лікар-трихолог: "Чи варто мити голову щодня? Щоб волосся не втрачало свій блиск і об'єм..."

Трихолог і косметолог Тетяна Мельничук дала прості рекомендації, дотримуючись яких будь-яка дівчина зможе покращити своє волосся.

1. Як линяють тварини, так “линяємо” і ми – навесні і восени. Від сезонного випадання нікуди не дітися. Не панікуйте! Мінус 60 волосинок в день при середній густоті – це нормально.

2. Тугий хвіст і нарощування можуть прорідити шевелюру на 30%. Під сальною залозою у нас знаходиться м’яз, що піднімає волосся. Під ним – стовбурові клітини, вони ж майбутні волосяні фолікули. Жорстка туга резинка або вага приклеєного волосся тримають цей м’яз в постійному гіпертонусі. Від цього страждає зона зі стовбуровими клітинами. “Парк волосся”, звичайно, оновиться, але не в тому складі, який був до нарощування. Знімаючи штучні пасма, робіть перерву на 3-4 місяці, щоб відновити колишню густоту.

3. Це правило стосується і вій. Знімаючи вії, почекайте з нарощуванням. Вії відновлюються швидше і легше, ніж волосся. Вже через 2-3 місяці ви отримаєте оновлення.

4. Стрес – одна з головних причин аномального випадіння. Волосся реагує на адреналін. Через 2-3 місяці після стресової ситуації чекайте позапланове випадіння. Хочете мати гарні локони, уникайте емоційних сплесків! Якщо це можливо, звичайно.

5. Рішення виключити з раціону білок призведе до ламкості і порідіння. Волосок на 80% складається з білка: кератіноціди, фібробласти, тріхоціди – це білкові клітини. Для нормальної їх побудови необхідні білки і амінокислоти – “цеглини” і “розчин”, з яких будується волосся.

6. Масаж шиї – відмінний засіб боротьби з випадінням. Не дивуйтеся, якщо трихолог призначить вам його в якості одного із засобів терапії. Спазм шийних судин цілком може бути тією самою причиною. Гарне кровопостачання шкіри – запорука безперебійного і достатнього харчування волосяних фолікулів.

7. Волоссю важливо скільки ви спите! Чим довше час сну, тим більше блиску в волоссі. Чим менше час сну, тим тьмяніші ваші пасма.

8. Найкраща зачіска для сну при хорошій довжині – вільна коса-колосок. Відсутність натягу означає відсутність спазму судин. Така зачіска допоможе сформуватися новим фолікулам і не буде заважати спати тим, хто поруч.

9. Не бійтеся розчісуватися! Коли настає природна фаза випадіння волосся (а триває вона 5-6 тижнів), багато роблять помилку і намагаються рідше користуватися гребінцем, щоб волосся випадало якомога менше. Справа в тому, що те, що віджило своє, практично мертве волосся, може довго триматися в волосяній лунці. А його вже підпирає новий, здоровий волосок. Розчісуйте, оновлюйте “парк” волосся!

10. 50% шкірного сала на поверхні всього нашого тіла виробляє саме шкіра голови! Ексфоліація цій галузі хоча б 1 раз в тиждень – корисний і необхідний ритуал. Але використовуйте правильні екфоліанти. Соляні скраби – це взагалі табу. Вони не тільки дряпають шкіру, але і тягнуть воду з епідермісу. Для волосистої частини голови найкращим варіантом стануть хімічні пілінги на основі гліколевої кислоти – вона легко розчиняє сальні пробки.

11. Як самостійно визначити тип шкіри голови без трихоскопа? Задайте собі питання: як часто доводиться мити голову?

* Щодня – жирний тип.

* 1 раз в 5-7 днів – сухий тип.

* 1 раз в 2-3 дні – комбінований тип (абсолютна норма).

12. Жирне коріння і сухі кінчики – скарга 60% дівчат, які звертаються до трихолога. Чому так? Виною всьому неправильний шампунь. Середньостатистична дівчина, не враховуючи проблем шкіри голови, підбирає шампунь не для шкіри, а для стержня волоса (як правило, в супермаркеті): щоб зволожував, склеював посічені кінчики, дарував гладкість. Такий шампунь містить надлишок силіконів, масла і кондиціонуючі речовини для розгладження стрижня. Його pH, зазвичай, вище pH шкіри голови, тому він не в змозі якісно очистити її від шкірного сала, пилу і рогових лусочок. Коріння стає все більш жирним, але стовбур як і раніше не отримує достатнього зволоження. Ідеально підібраний шампунь швидко вирішить цю проблему.

13. Все, що потрібно вимагати від шампуню – це якісне очищення. Він призначений саме для цього. Сульфати і парабени – два головних очищувальних компоненти в шампуні. Саме вони позбавляють шкіру від жиру. Але сульфати і парабени бувають різної якості: бюджетні продукти нафтопереробки (як в засобах мас-маркету) або дорогі у виробництві витяжки з рослинних екстрактів, наприклад, з кокосового горіха. Вартість цих інгредієнтів відбивається на ціні. Відома істина: за якість доводиться платити.

14. Жирна шкіра голови має pH 7.0-7.2, її добре очищає слабокислий шампунь з pH 3,2-3,5. Якщо шкіра голови суха – її pH 2,3, очистити і привести її кислотність в норму допоможе шампунь з кислотністю 6.0 (такий pH у дитячих шампунів “без сліз”, а ще у оболонки ока, тому вони і не “щипають очі”).

15. Мийте голову у міру забруднення, навіть якщо це доводиться робити кожного дня. Біля кожного волосяного фолікула розташована сальна залоза, яка продукує шкірне сало. У когось вона всього одна, у когось дві, а у когось шість! Це генетика.

16. Якщо шкіра голови потребує занадто частого миття, купуйте два шампуні – глобокоочищуючий і нейтральний. І чергуйте їх. pH нейтрального завжди буде в межах 5.0 -5,5 (на флаконі зазвичай є позначка “для щоденного миття”).

17. Увага! Тип шкіри голови протягом життя може змінитися! Сьогодні ви миєте голову кожен день, і ваші чотири (або всі шість) сальних залоз працюють на повну потужність, а завтра ви переїхали в іншу країну, де клімат, склад, кислотність води, а також зміна дієти зменшують темпи вироблення шкірного сала. І ось ви вже миєте голову раз в три дні! Або наступила вагітність, і підвищився естроген. І (бінго!) ви щаслива володарка нормального типу шкіри голови. Підбирайте шампунь, орієнтуючись тільки на поточний стан волосся. Не керуйтеся силою звички.

18. Після басейну і спортазалу мийте голову шампунем! Використовуйте нейтральний pH 5.0-5.5. Він очистить шкіру від солей, які виробилися з потом під час тренування, призведе кислотність голови в норму після хлору з басейну.

19. Не зайвим буде нагадати, що кондиціонери, маски і олійки для волосся наносяться тільки на стрижень і кінчики.

20. Кератин-ламінування не лікує волосся. У його складі важкі силікони, які гарячим “утюжком” просто запаюють кутикулу на певний час, наприклад, на два місяці. Через два місяці силікон залишає волосся разом з лусочками кутикулярного шару, і ви помітите, що стан локонів став набагато гіршим, ніж до ламінування. Альтернатива гарячого ламінування – процедури з коктейлями з гіалуронової кислоти, пептидів, керамідів і мінералів. Цей зволожуючий мікс впроваджується в волосся за допомогою спеціального ультразвукового гаджета, не руйнуючи кутикулу. Подібна процедура працює на перспективу, а не тільки на два місяці.

21. Келих хорошого червоного вина ввечері здатний трохи простимулювати ріст волосся. Червоне вино містить рослинні естрогени і стимулює наші фібробласти до здорового поділу. А фібробласти виробляють колаген, еластин і гіалуронову кислоту. Здорова, зволожена шкіра голови – здорове волосся. Якщо, звичайно, ви обмежилися лише одним келихом! 😉