Ліки від алергії: чому не діють? Як обрати?

Буває так, що перевірений препарат, який рятував від алергії не один раз, перестає діяти. Ситуація неприємна, спричиняє багато дискомфорту. Найчастіше препарат перестає діяти, коли його приймають впродовж тривалого часу. Ефект поступово стає слабшим, тому пацієнти намагаються вирішити проблему підвищенням дози. Але такі дії можуть спровокувати проявлення побічних ефектів, найчастіше – сонливості.

Ліки від алергії: чому не діють? Як обрати?
Ліки від алергії: чому не діють? Як обрати?

Чому ж виникає звикання до медичних препаратів? При частому і тривалому прийомі деяких лікарських засобів рецептори клітин поступово втрачають чутливість до діючої речовини. Це явище називається десенсентізацією рецепторів. А саме звикання називають тахіфілаксією. Таке явище по відношенню до застарілих антигістамінних препаратів зустрічається найчастіше.

Антигістамінні препарати 1 і 2 поколінь

Перші ліки від алергії з’явилися у 1936 році. Деякі з них використовуються й нині. Прихильники перших антигістамінних засобів аргументують це тим, что препарати першого покоління перевірені часом, отже, їх прийом обгрунтований. Вони забезпечують швидкий і досить виражений, але нетривалий лікувальний ефект. Вони проникають крізь гематоенцефалічний бар’єр і впливають на нервову систему, чим і обґрунтовуються побічні дії від їх прийому: загальмованість, сонливість. Крім того, препарати першого покоління блокують холінові рецептори, завдяки чому при їх прийомі спостерігаються:

  • тахікардія;

  • сухість в роті;

  • порушення сечовиділення;

  • обструкція дихальних шляхів.

Не дивно, що прийом таких засобів мало сумісний з роботою і активним способом життя, і в розвинених країнах вони вже заборонені.

Антигістамінні засоби 2 покоління не надають седативного, снодіючого, холінолітичного ефекту, тому їх прийом можна поєднувати зі звичною роботою, керуванням автомобілем та складними механізмами. Діють такі засоби до 24 годин за добу, завдяки чому достатньо одного прийому в день. Звикання до таких засобів розвивається повільніше, ніж до препаратів першого покоління. Однак деякі з них спроможні надавати токсичну дію на серцевий м’яз. Тому їх не рекомендують використовувати людям с патологіями серця та похилого віку.

Препарати 3 покоління

Сучасна фармацевтична наука не стоїть на місці, тому розроблені антигістамінні препарати 3 покоління. Вони складаються з активних метаболітів препаратів попередніх поколінь, тому не викликають аритмію, не знижують концентрацію уваги, не провокують сонливість. Звикання до них розвивається повільніше, потрібно приймати засіб протягом декількох років, щоб чутливість рецепторів до діючою речовини знизилася.

Ліки від алергії: чому не діють? Як обрати?
Ліки від алергії: чому не діють? Як обрати?

Що приймати

Щоб уникнути побічних дій і звикання організму до певного препарату, рекомендується використовувати саме засоби від алергії 3 покоління. Звичайно, вони коштують дорожче, тому якщо немає можливості їх придбати, потрібно обирати засоби 2 покоління. Ліки від алергії першого покоління рекомендують використовувати протягом нетривалого часу і тільки у тих випадках, коли обрати інші препарати неможливо.

В будь якому разі, перед тим як розпочати прийом антигістамінних препаратів, потрібно звернутися до лікаря. Саме він має визначити засіб, за допомогою якого пацієнт позбавиться від симптомів алергії. Це особливо важливо, коли алергія проявляється у дітей. Самолікування може бути шкідливим. Придбати препарат не важко. Найрізноманітніші засоби від алергії представлені в широкому асортименті https://apteka-ds.com.ua/catalog/medykamenty/liky-vid-alerhiyi. Але неправильно обраний засіб і неправильне застосування можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Не треба ризикувати своїм здоров’ям.