Львів святкує День міста. Програма заходів

Львів святкує День міста. Програма заходів
Львів святкує День міста. Програма заходів

Місто Львів відзначає День міста. Оскільки цього року виповнюється 150 років від дня народження митрополита Андрея графа Шептицького, прийнято рішення відзначити 759-річчя Львова, як День міста Шептицького.

Вже традиційно перед Днем міста, 1 травня, у Ратуші відбудеться урочиста сесія Львівської міської ради, під час якої будуть оголошені імена переможців у щорічних номінаціях «Шляхетна львівська родина», «Львів’янин року» та «Почесний громадянин міста».

Третього травня жителів та гостей міста запрошують на екуменічний молебень на площі Ринок о 14:30 год.

Центром святкування Дня міста Шептицького стане Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького, де відбудеться квест «Родина Шептицького», ярмарок, дитяча  театральна вистава від вихованців Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича та великий концертний проект «Відчинилося життя» – єдиний у Європі проект співпраці

Різноманітні акції пройдуть по районах Львова. Зокрема, у Франківському районі на вул. Симоненка, 10, відбудеться відкриття «Площі 12 вальсів», де під акомпанемент камерного оркестру «Collegium Musicum» танцювальна студія «Dancing City» запрошуватиме до танцю просто неба, а в Рясному на стадіоні школи №92 відбудеться виступ духового оркестру «Сурми Галичини».

«Collegium Musicum долучається до відзначення Дня міста, і 3 травня струнний квартет гратиме на «Площі дванадцяти вальсів» і не важливо чи маєте ви класичний одяг чи взуття – танцювати зможуть абсолютно всі», – розповів Тарас Демко, менеджер Collegium Musicum.

Також в рамках відзначення Дня міста, 29 квітня о 19:00 годині у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться унікальна музична подія «Чотири клавесини», під час якої Львів на один день стане клавесинною столицею України.

1-3 травня на площі Музейній (біля Домініканського собору) пройде VII День Батяра у Львові. За словами організаторів, це свято міської культури, під час якого гості та мешканці міста мають рідкісну можливість зануритися в атмосферу, настрій, стилістику і побут такого споконвічно львівського явища як батярство.

Напевно, найбільш цікавою подією буде відкриття «номера телефону» митрополита Андрея – з третього травня, поки що лише абоненти «Київстар»,  зможуть подзвонивши за безкоштовним номером 2907, який, до речі, є датою народження митрополита, щодня почути нову, цікаву і дуже актуальну думку Андрея Шептицького на дуже різні теми, починаючи від думок про жінок, родину, відвагу, тощо. Буде можливість обрати, яку саме тему ви хочете послухати. Над цими цитатами працювали наші бібліотеки.

За матеріалами: Твоє місто