МАСАЖ ПРИ КАШЛІ У ДИТИНИ: покращує кровообіг, стимулює виведення мокротиння. Це відмінне доповнення до основного лікування!

МАСАЖ ПРИ КАШЛІ У ДИТИНИ: покращує кровообіг, стимулює виведення мокротіння. Це відмінне доповнення до основного лікування!
МАСАЖ ПРИ КАШЛІ У ДИТИНИ
👶Маленькій дитині важко самостійно відкашлювати мокроту, особливо якщо вона важко відділяється від бронхів. Допомогти йому в цьому можна за допомогою перкусійного масажу грудної клітини, який легко виконати в домашніх умовах.
👉Перкусійний масаж при кашлі покращує кровообіг в області спини та грудної клітини дитини, полегшує виведення мокротиння з бронхів і допомагає її легше відкашляти. Це відмінне доповнення до основного лікування!
  1. Покладіть малюка на живіт і покладіть під таз подушку або валик з рушника, щоб таз був вище плечей. Ручки дитини повинні бути витягнуті вперед.
  2. Спочатку погладьте кілька разів долонями по спині, щоб шкіра спини трохи розігрілася. Намагайтеся не зачіпати хребет, особливо якщо масаж виконується для дитини раннього віку.
  3. Рухи долонями уздовж хребта знизу вгору – від сідниць до лінії плечей.
  4. Горизонтальні рухи долонями від хребта до боків.
  5. Далі можна приступати безпосередньо до перкусійного масажу від кашлю. Протягом 15 хвилин простукуйте подушечками пальців між ребрами: спочатку в нижньому відділі легенів, a потім все вище і вище.
  6. Через кожні 2-3 хвилини дитину необхідно садити у вертикальне положення і допомагати йому відкашлятися.
  7. Малюкам молодше 1 року також можна робити перкусійний масаж, але в цьому випадку тривалість процедури повинна становити не більше 5-10 хвилин і масаж виконується через долоню: ліву долоню покладіть на область легені, a пальцями правої простукуйте через неї.
  8. Після перкусійного масажу посадіть дитину вертикально і допоможіть відкашлятися.
☝При температурі вище 38°С масаж робити не можна. Спочатку стабілізуйте температуру тіла у дитини! При правильному виконанні перкусійний масаж від кашлю не повинен створювати малюкові болючих відчуттів. Якщо малюк скаржиться на біль, можливо, ви прикладаєте занадто велике зусилля!