Найголовніше про щитовидку. Тихі симптоми хвороби, про які ми можемо не здогадуватися!

Найголовніше про щитовидку. Тихі симптоми хвороби, про які ми можемо не здогадуватися!
Найголовніше про щитовидку. Тихі симптоми хвороби, про які ми можемо не здогадуватися!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання щитовидної залози є найбільш поширеною ендокринною патологією в світі, посідаючи друге місце після діабету. І кількість хворих щороку зростає. Про порушення роботи щитовидки свідчить ціла низка симптомів, які впродовж тривалого часу можуть залишатися непоміченими. А деякі з них взагалі легко переплутати із втомою від роботи або наслідками стресу.

Несвоєчасне виявлення хвороби може призвести до інсульту, інфаркту, аневризми судин та багатьох інших недуг. Тож, ми підготували перелік з 12 найрозповсюдженіших ознак захворювань щитовидної залози.

Особливо пильними варто бути жінкам, в яких проблеми з гормонами виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків. При цьому, важливо пам’ятати: самодіагностика може зашкодити здоров’ю, а виявлені самотужки симптоми є лише передумовою для звернення до фахівця.

Ознаки проблем зі щитовидкою

 • Зміна ваги. Підвищення рівня гормонів призводить до схуднення, а зниження – навпаки, до зайвих кілограмів. У такому разі дієти чи тренування не допоможуть повернутись у форму, але це вдасться після лікування.
 • Раптові перепади настрою. Безпричинна апатія, надмірна тривожність, агресія, плаксивість чи емоційна збудливість – такі речі буває складно відстежити у власній поведінці, тому бо їх часто списують на повсякденний стрес. Перевіритись у фахівця варто, якщо настрій раптово змінюється без вагомої на те причини.
 • Температура. Навіть у деяких здорових людей усталена температура тіла може бути вищою або нижчою від 36,6°. Однак, якщо вона змінилася та довго тримається за межами особистої “норми”, ймовірно, це ознака гормонального збою.
 • Дискомфорт в області шиї. Важко дихати чи ковтати? Набрякає горло або хрипне голос? Відчуваєте невеликі кулясті ущільнення у запалених лімфовузлах? Це можуть бути наслідки збільшення щитовидної залози. Серед інших ознак: потовщення язика, сліди від зубів на язику, набряклість обличчя та кінцівок.
 • Сухість шкіри. Це додатковий маркер для діагностування хвороби. Інші ознаки: лущення шкіри на ліктях і колінах, висипи, подразнення, запалення та підвищена чутливість.
 • Розлади кишківника. Доволі часто проявляються разом із різкою втратою ваги. Щитовидка контролює обмін речовин і роботу шлунково-кишкового тракту, тому збої в її роботі спричиняють діарею, запор та дискомфорт у животі.
 • Зміни серцевого ритму. Задишка або, навпаки, прискорене серцебиття за будь-якої фізичної активності, є однією з ознак ендокринного захворювання.
 • Сонливість. Важко прокинутися зранку? Спите по 12 годин, але все одно відчуваєте втому й сонливість? Зверніться по консультацію до лікаря.
 • Проблеми з лібідо. Щитовидна залоза, серед іншого, впливає і на вироблення гормонів, що відповідають за сексуальний потяг. Тож, коли без вагомої причини виникають проблеми з лібідо, краще перестрахуватись і здати аналіз на рівень тиреотропіну (ТТГ).
 • Неуважність. Чимало людей списують її на забудькуватість або сприймають його, як рису свого характеру. Утім, різке погіршення пам’яті та працездатності може бути симптомом захворювання. У такому разі здатність концентруватися та швидко запам’ятовувати інформацію відновиться після лікування.
 • Ламкість нігтів і волосся. Ця проблема стосується не лише волосся на голові, а й брів та вій. Зазвичай, волосяний покрив відновлюється, коли рівень гормонів унормовується.
 • Біль у м’язах. Низький рівень гормонів щитовидної залози призводить до пошкодження нервових закінчень, через що можуть з’являтися судоми, біль у м’язах та оніміння кінцівок.

Щитовидна залоза відповідає за обміни речовин, роботу серцево-судинної та нервової систем, фізичний та розумовий розвиток людини. Тому порушення її функціонування може викликати розлади в функціонуванні всього організму. Радимо звернутися по консультацію до лікаря, якщо вас почали турбувати один чи більше з перелічених симптомів.

Джерело