Наймогутніший засіб для підвищення імунітету та профілактики захворювань. Як правильно вживати прополіс?

Наймогутніший засіб для підвищення імунітету та профілактики захворювань. Як правильно вживати прополіс?
Намогутніший засіб для підвищення імунітету та профілактики захворювань. Як правильно вживати прополіс?

Прополіс містить велику кількість корисних речовин і володіє антибактеріальними властивостями. Основною функцією прополісу у вулику є знищення бактерій.

Доведено, що прополіс в людському організмі характеризується антитоксичною, протираковою і антибактеріальною активністю.

Прополіс – природний антибіотик.

До складу прополісу входять флавоноїди, які мають потужну протизапальну дію при захворюваннях суглобів, слизових оболонок і шкіри. Речовини сприяють зміцненню стінок судин, роблять сполучну тканину більш міцною, перешкоджають розпаду аскорбінової кислоти, і знижують активність ензимів, що викликають розпад хрящів і міжклітинної тканини.

Прополіс містить наступні вітаміни: А, В1 і В2, Н, В6, Е, С і Р. Властивості прополісу також визначаються наявністю наступних мінералів і мікроелементів: алюміній, ванадій, кальцій, калій, магній, натрій, цинк, залізо, марганець, фосфор , мідь, сірка, олово, кобальт, хром, кремній, фтор і селен.

Використання прополісу в різних формах підвищує імунітет і мікроциркуляцію в тканинах. Потрапляючи в організм людини, прополіс знижує рівень холестерину в крові, чистить клітинні мембрани, нормалізує клітинне дихання і відновлює уражені тканини. Роль прополісу в онкології є суттєвою завдяки нейтралізації патологічних клітин і антиоксидантній дії. Прополіс покращує стійкість організму до іонізуючого випромінювання, надає сприятливий психофізичний і тонізуючий ефект в нейтралізації депресивних настроїв.

Найбільш поширене застосування прополісу при наступних недугах:

  1. запальні процеси порожнини рота (прикладання прополісу у вигляді пластинок і полоскання водним розчином, також може застосовуватися спиртова настоянка прополісу); .
  2. запалення верхніх дихальних шляхів, а також неприємні відчуття в горлі (в основному використовується прополіс на спирту – застосування аналогічно попередньому);.
  3. пошкодження слизової поверхні шлунка при гастритах (лікування прополісом шлунка здійснюється за допомогою прийому всередину). .

Жувати чистий прополіс можна в таких випадках:

  1. При захворюваннях дихальних шляхів інфекційного походження (ангіна, грип) потрібно постійно жувати прополіс протягом цілого дня. Денна норма прополісу становить близько 5 г. Зазвичай значне полегшення стану настає вже через 3-5 годин. Далі можна жувати рідше. Якщо почати лікування при перших же симптомах, буває для одужання досить 2-х днів.
  2. Перші прояви застуди можна легко перемогти, якщо жувати прополіс (1-2 г) один раз перед сном. Вранці самопочуття має значно покращитися.
  3. Відрізняється застосування прополісу при хворобах органів шлунково-кишкового тракту, особливо виразках і гастритах. 5 г прополісу (добову норму) ділять на 2-3 прийоми. Шматочки речовини ретельно розжовують, потім ковтають. .
  4. Корисно жування бджолиного клею і для тих, у яких спостерігаються часті стоматологічні проблеми або болять зуби. Якщо кожен день жувати 1-2 г прополісу, він позбавить від проблем з карієсом і хворими яснами, прибере інфекції, поверне білизну зубам. Курс лікування – 1 місяць.
  5. При занепаді сил досить пожувати з ранку маленький шматочок прополісу, щоб повернути собі бадьорий настрій. .

Протипокази застосування прополісу

Прополіс може викликати алергію внаслідок наявності алергенних властивостей, тому застосовувати його необхідно обережно. Ефіри кофеїнової кислоти, які містить прополіс в основному і визначають протипоказання до його застосування. Такі ефіри можуть привести до появи контактних дерматитів.

Перед прийомом прополісу слід обов`язково порадитися з лікарем!

Джерело