Не поспішайте викидати лушпиння цибулі. Ось як можна його використати з користю!

Не поспішайте викидати лушпиння цибулі. Ось як можна його використати з користю!
Не поспішайте викидати лушпиння цибулі. Ось як можна його використати з користю!

Багато людей залишають цибулиння тільки перед Великоднем, щоб пофарбувати яйця. В інший час лушпиння від цибулі відправляється у відро із сміттям. Але робити так даремно. Є кілька причин, щоб збирати лушпиння цибулі і використовувати його для різних цілей.

Лікування бронхіту і простудних захворювань

Флавоноїди, що містяться в цибулі, є і в лушпинні. Крім того, це сильний антиоксидант. Тому при бронхіті з відвару цибулиння роблять компреси. Для приготування лушпиння необхідно залити окропом на 20 хвилин.

Якщо бронхіт супроводжується сильним кашлем, то настій з цибулиння слід приймати всередину тричі на день по дві столові ложки.

Лікування шкірних захворювань

Виявляється, лушпиння допомагає позбутися від шкірних захворювань різного роду. Необхідно приготувати мазь, яка складається з цибулиння і будь-якого жирного крему. Наноситься мазь два рази в день. Зберігати засіб необхідно в холодильнику, адже при кімнатній температурі випаруються всі корисні властивості. Щоб приготувати мазь, лушпиння треба попередньо подрібнити.

Набряки і варикоз

Речовини, які знаходяться в цибулинні, відмінно справляються з больовими відчуттями, викликаними варикозом.

Готується відвар не лише з цибулиння, але і з квіток ромашки. Змішувати необхідно в пропорції 1 до 1. Треба не просто зробити настій, а випарувати до того моменту, поки не залишиться густа кашка. Саме нею і треба змащувати хворі місця.

Можна приготувати мазь, що складається з подрібненого цибулиння і будь-якої олії. Хворі місця натираються цією маззю. Добре робити масаж з використанням даної олії.

Для поліпшення стану волосся і його швидкого росту

Як показує досвід,  волосся, яке ополіскують настоєм з цибулиння, росте швидше. Настоюється засіб у пропорції 1 до 2. Вже через два тижні буде помітний результат. Крім того, що волосся почне добре рости, в нього з’явиться здоровий блиск.

У якості харчового барвника

Більшості людей цибулиння відомо в якості барвника яєць на Великдень. Однак, не лише для цього застосовується цей харчовий барвник. Лушпиння додають у бульйон, щоб він отримав гарний колір. Можна класти в суп просто неочищену цибулину. Колір стане помітно приємнішим.

Для поливу рослин і їхньої обробки

Настій з лушпиння цибулі допоможе в боротьбі зі шкідниками, а також стане відмінним засобом для поливу рослин. Цибулиння заливається літром води. Все настоюється протягом доби. Після цього необхідно процідити настій через марлю. Отримана рідина відмінно впорається з кліщем, зі шкідливими бактеріями.

Таким настоєм поливають помідори і моркву, а також огірки, коли в них починає жовтіти листя.

Як бачимо, цибулинню завжди можна знайти застосування. Тому не варто поспішати позбавлятися від таких корисних рослинних залишків.

За матеріалами.