Неприємний присмак у роті — причини появи та лікування

Неприємний присмак у роті — причини появи та лікування
Неприємний присмак у роті — причини появи та лікування

Якщо неприємний присмак у роті турбує часто і зберігається протягом 2-3 днів, варто прислухатися до організму. Вивчіть питання, щоб уникнути ускладнень.

Від чого буває дивний присмак у роті

Хвороби ясен

Металевий присмак у роті і супутній неприємний запах – одні з основних симптомів пародонтиту або гінгівіту. Згідно з даними стоматологічних служб, більше половини людей зрілого віку звертаються з тією або іншою формою запалення ясен.

Як виправити
Сходіть до стоматолога і дотримуйтесь правил гігієни порожнини рота.

  • чистіть зуби двічі на день підходящою пастою
  • очищайте міжзубні проміжки зубною ниткою і ополіскувачем
  • обмежте вживання солодощів

Ліки та БАДи

Дослідження показали, що понад 300 препаратів основних категорій медикаментів можуть вплинути на сприйняття смаку.

Як виправити
Проконсультуйтеся з терапевтом на тему ліків, які ви зараз приймаєте, які можуть викликати гіркоту в роті. Обговоріть можливі альтернативи.

Сухість в роті

Зменшення вироблення слини називають ксеростомією . Поряд з труднощами при прийомі їжі і дискомфорті при розмові сухість у роті до того ж супроводжується дивним присмаком.

Як виправити
Якщо ви запідозрили у себе ксеростомія, почніть з походу до стоматолога. Лікар допоможе встановити правильний діагноз, усуне дискомфорт і призначить лікування.

Синдром печіння в роті

Крім неприємного присмаку в роті, людина може відчувати, ніби в роті все чимось обпалено. Захворювання вражає піднебіння, ясна, горло, а також слизову щік. Нерідко супроводжується гіркотою або присмаком металу.

Як виправити
Вам знову до стоматолога! Регулярне відвідування цього фахівця позбавляє від маси ускладнень.

Молочниця порожнини рота

Маємо справу з грибковою інфекцією в роті. Один з виражених симптомів – білі сирні плями на язиці, щоках і горлі. Нерідко супроводжується солоним, металевим або кислим присмаком. Молочниця в роті вражає людей зі слабким імунітетом і тих, хто носить зубні протези.

Як виправити

Якщо підозрюєте у себе молочницю, відвідайте терапевта. Лікар направить на аналіз, поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.

Респіраторні інфекції

Тонзиліт, інфекції носових пазух, вуха і навіть звичайна застуда можуть викликати появу солоного присмаку.

Як виправити
Якщо незрозумілий присмак у роті – ознака застуди або іншої легкої інфекції, він пройде відразу після лікування. Проконсультуйтеся з отоларингологом, більше пийте і висипайтеся.

Вагітність

Гормони, присутні під час вагітності, викликають смакові галюцинації. Вони ж відповідають за втрату інтересу до раніше улюбленої їжі і дивні нові гастрономічні уподобання.

Як виправити
Перетерпіти. Явище може розтягнутися на всі дев’ять місяців, але в більшій мірі воно зустрічається в першому триместрі. Чистіть зуби, пийте воду з лимоном і вживати здорову їжу.

Більш серйозні хвороби

Іноді кисло-солодкий присмак у роті вранці може свідчити про захворювання підшлункової залози. Солодкий присмак буває ознакою діабету, деяких видів раку і неврологічних розладів. Гіркий – захворювання печінки, жовчного, нирок. Супутніми симптомами можуть бути нудота, запаморочення, втома.

Як виправити
Якщо, крім незвичайного присмаку, ви відчуваєте інші симптоми, що насторожують, біль або дискомфорт внутрішніх органів, поспішіть до лікаря. Обов’язково розкажіть про все, що відчуваєте. Навіть якщо симптоми здаються ніяк не пов’язаними між собою.

Бережіть себе!