Обережно, підшкірні кліщі Demodex!

Обережно, підшкірні кліщі Demodex!
Обережно, підшкірні кліщі Demodex!

Хто ж з нас не хоче красиво виглядати? Ми намагаємось стежити за собою, тому купуємо різні креми для догляду за обличчям та тілом. Якщо відкрити шафку у дівчини, то у неї напевно буде на полиці лежати крем для обличчя, скраби для тіла, а також всілякі лосьйони для догляду. На ринку зараз засобів за шкірою просто тьма.

Одні з них допомагають позбутись від прищів, інші освітлюють шкіру обличчя, треті позбавляють від целюліту. Але ось є і такі випадки, що жоден крем від прищів не допомагає позбутися від них. Тоді ми шукаємо причину виникнення не на поверхні, а глибше. Ми записуємось до дерматолога, намагаємось вживати здорову їжу або ж йдемо здавати аналізи. Дерматолог може направити вас на аналіз на демодекс, якщо побачить на це підозри. Що це таке, та як з ним боротися, про це якраз і піде мова.

Якщо ви помітили почервоніння шкіри, лущення брів, а на обличчі червоні прищі, які заполонили ваші щоки, лоб та навіть спину, то можливо так у вас проявляється демодекоз. Зазвичай, ця хвороба проявляється ближче до осені. Виною цьому пережита літня спека, яка за 3 місяці робить шкіру жирною, а отримання підвищеної частки ультрафіолету, підриває імунітет шкіри, що дає більше можливості проникненню кліщів в тіло. І є кліщі, які заражають енцефалітом, а є такі, що поселяються в бровах, на лобі й підборідді та харчується шкірним салом. Продукти, які він виділяє, викликають алергічні реакції у людини, у вигляді якраз цих висипань та почервонінь.

Трохи про кліщів демодекс

Оскільки він має мікроскопічні розміри, то ми його не можемо побачити неозброєним оком. Навколишнє середовище – волосяні фолікули та сальні залози. Тільки лише під час пересування він може викликати у людини легке лоскотання. Так, в тілі людини він може перебувати роками, а дорослі особини здатні вирости до 0.3-0.4 мм та переміщатись під шкірою зі швидкістю до 1.6 см/год. Пересування відбувається зазвичай в нічні години, коли людина спить. Статистика показує, що кожен двадцятий чоловік має демодекоз причому у дітей його практично не зустріти, а ось чим старша людина, тим вище ймовірність, що в його шкірі є демодекс. За даними досліджень, у людей, старших за 70 років цей паразит виявляється більш ніж в 95% випадків.

Обережно, підшкірні кліщі Demodex!
Обережно, підшкірні кліщі Demodex!

Шляхи зараження кліщем демодекс

Основним шляхом зараження є прямий контакт людини, рідше – через одяг або постільну білизну. Але вже були випадки, коли зараження відбувалося й при чищенні особи в косметологічних салонах. Багато хто з нас навіть не замислювався про те, що в них існує паразит, поки не пішли на зустріч до дерматолога! Для досвідченого лікаря діагностувати демодекоз за характерними ознаками неможливо проблемою. Але для цього необхідно взяти зішкріб з уражених ділянок шкіри на дослідження.

Визначення діагнозу та як правильно підготуватися до лабораторного дослідження

На сьогодні, найімовірнішим методом є взяття  зіскоба з шкіри, брів і вій, після чого взяті матеріали будуть ретельно досліджені під мікроскопом. Дізнатися, чи є у вас це захворювання можна також і без направлення дерматолога. Ціна на цей аналіз невелика, та й особливої ​​підготовки до здачі аналізу вам не потрібно. Все, що вам потрібно, це за добу до дослідження не обробляти шкіру мазями, кремами та іншими зовнішніми засобами. Також за добу, місце взяття зіскрібка не можна мочити.

Процедура лікування

Період лікування демодекозу становить від півтора до трьох місяців. При лікуванні використовуються зовнішні засоби, які мають противодемодекозной активністю. Вони знезаражують шкіру, очищають її від сального секрету та продуктів кліщів, а також знімають запальні симптоми. Разом з цими препаратами паралельно використовуються і вітамінні комплекси, які зміцнюють імунну систему та організм. При важких випадках, лікар може призначити прийняття антибактеріальних засобів всередину. Крім цього, правильний косметичний підхід покращує перебіг захворювання і дає шанси на одужання. Наприклад, ензимний пілінг, м’які скраби та очищувальні маски допомагають звільнити шкірні пори від сала та видаляють ороговілі частинки. Такі процедури сильно підривають популяцію паразита.

Якщо у вас все-таки є ці кліщі, то при демодекозі слід виключити прийняття гарячих ванн, сауни та парові лазні, щоб не викликати розширення судин. Дуже важливо забезпечити гарне зволоження. Це сприяє зменшенню запальних елементів. Щоб наситити шкіру вологою, зазвичай використовуються засоби, що містять гіалуроновою кислотою та альдегідні маски. Для зменшення потовиділення допомагає дієта, яка виключає прийняття спиртних напоїв, жирної і солодкої їжі.

Під час процедури лікування вам також потрібно буде щодня міняти постільну білизну і рушники, а також замінити пухові подушки, на подушки з синтепоном. Подушки з синтепоном ці кліщі не обживають, як натуральні наповнювачі, та до того ж вони легко стираються.

До доповнення лікування можна додати й фізіотерапевтичні процедури, це кріомасаж, озонотерапія та мезотерапія. Вони також допоможуть швидко зняти запалення. Але навіть після повного очищення обличчя не варто припиняти лікування. Як показує статистика, саме через незакінченого курсу лікування в 10% випадків бувають рецидиви.