
Цинк є важливим мікроелементом, який зміцнює імунітет. Він також бореться з окислювальним пошкодженням ДНК, яке заважає поділу і росту клітин. Цинк допомагає людині відчувати смак і запах, прискорює загоєння ран і полегшує розщеплення вуглеводів, жирів і білків.





Деякі люди більше за інших схильні до ризику дефіциту цинку.
ДО НИХ МОЖНА ВІДНЕСТИ ТИХ, ХТО:









ПОРУШЕННЯ ПОЧУТТЯ СМАКУ І ЗАПАХУ.
Якщо людина розуміє, що останнім часом вона не може як слід насолодитися запахом улюблених троянд, а ранкова кава втратила свій аромат — у наявності один з класичних ознак хронічного дефіциту цинку. Достатній рівень цинку потрібен для отримання ферменту карбоангідрази, який має вирішальне значення для смаку і запаху.

Якщо рани занадто повільно гояться, це теж може бути ознакою нестачі цинку. Без нього клітинам важко ділитися і зростати з потрібною швидкістю, а значить, шкіра повільніше відновлюється після пошкоджень. Особливо цинк ефективний для швидкого загоєння виразок навколо рота.
Цинк впливає на здатність мозку моделювати реакцію на стрес. Було встановлено, що у людей, які страждають депресією і підвищеною тривожністю, не вистачає цинку.
У таких випадках потрібно збагатити харчування за допомогою продуктів із цинком, щоб виключити небажані наслідки негативних емоцій. Помічено, що після вживання правильних антидепресантів, рівень цинку повертається в нормальний стан.

Про нестачу цинку може розповісти і шкіра. Прищі, акне і деякі інші шкірні висипи теж часто бувають при нестачі цинку в організмі. Це пов’язано з тим, що надходження цинку пов’язано з утворенням білків, які мають протизапальну дію і захищають клітини від УФ-випромінювання, яке призводить до передчасного старіння шкіри.
Крім того, цинк сприяє підвищенню в організмі запасів вітамінів групи А, зокрема ретинолу. Багато в чому завдяки йому, шкіра довго зберігає свою красу і здоров’я.

Якщо рівень цинку зменшується, це призводить до частих хвороб. Імунітет серйозно залежить від споживання поживних речовин, в тому числі і цинку. Пояснюється це тим, що дана речовина сприяє росту клітин і виробництву білих кров’яних тілець. Останні з них потрібні для придушення вірусів і бактерій.
Цинк також ефективний для запобігання хронічним запаленням. Таким як астма, алергія, хвороби серця, передчасне старіння.

Клітини, які беруть участь у виробництві шкірних покривів, волосся і нігтів, особливо потребують нормального рівня цинку. Цей мікроелемент важливий для процесу поділу і росту клітин.
Якщо організм не отримує достатньої кількості цинку, стан волосся і нігтів починає помітно погіршуватися: вони повільно ростуть і хворіють.

Цинк відіграє ключову роль у формування спогадів, оскільки він регулює зв’язок між нейронами і гіпокампом. Це покращує пам’ять і здатність до навчання.
Дослідники виявили, що всього лише разова добавка цинку, що забезпечує 50% від добової норми, покращує у людей концентрацію уваги.
Слід зазначити, що цинк краще засвоюється при правильному балансі з іншими поживними речовинами, які надходять з харчів.

Виявлено, що цинк має життєво важливе значення для зору. Він допомагає вітаміну А виробляти меланін, який захищає очі.
Деякі дослідження показують, що споживання достатньої кількості цинку покращує нічний зір і може уповільнити прогресування вікової макулярної дегенерації до 25%.

Якщо необхідно поповнити запаси цинку в організмі, то до щоденного харчування потрібно включати наступні страви:











Надмірне вживання чаю і кави перешкоджає засвоєнню цинку так само, як і продукти або харчові добавки, багаті на кальцій і залізо.