Організм потребує цинку щодня! Основні ознаки його нестачі, які послаблюють організм

Організм потребує цинку щодня! Основні ознаки його нестачі, які послаблюють організм
Організм потребує цинку щодня! Основні ознаки його нестачі, які послаблюють організм
Цинк є важливим мікроелементом, який зміцнює імунітет. Він також бореться з окислювальним пошкодженням ДНК, яке заважає поділу і росту клітин. Цинк допомагає людині відчувати смак і запах, прискорює загоєння ран і полегшує розщеплення вуглеводів, жирів і білків.
💈 Якщо щоденне харчування людини не включає продукти з цинком, то це негативно позначається на здоров’ї.
💈 Цинк — один з найважливіших мінеральних елементів, тому що він необхідний для каталітичної активності приблизно 300 ферментів. А також, для безлічі процесів клітинного метаболізму.
💈 З огляду на те, що навіть помірний дефіцит цинку призводить до ряду проблем зі здоров’ям і серйозно знижує імунітет, потрібно щодня отримувати достатню кількість цього корисного мікроелемента.
💈 Чоловіки після 19 років повинні споживати 11 мг цинку щодня, тоді як жінкам потрібні всього 8 мг. Однак вагітним жінкам також необхідно 11 мг цинку на день, а під час грудного вигодовування — до 12 мг. Але не варто і переборщувати з цинком. Побічні ефекти від надлишку цього мікроелемента: нудота, втрата апетиту, біль в животі, блювота, діарея, головний біль. Не можна, щоб на добу людина споживала більше ніж 40 мг цинку, якщо на це немає приписів лікаря.
⚛️ ХТО У ЗОНІ РИЗИКУ ЦИНКОВОГО ДЕФІЦИТУ?
Деякі люди більше за інших схильні до ризику дефіциту цинку.
ДО НИХ МОЖНА ВІДНЕСТИ ТИХ, ХТО:
💤 -не дотримується здорового харчування;
💤 -воліє вегетаріанство;
💤 -страждає шлунково-кишковими захворюваннями;
💤 -має хронічну печінкову або ниркову недостатність;
💤 -хворіє на цукровий діабет;
💤 -зловживає алкогольними напоями — алкоголь зменшує всмоктування цинку і збільшує його виведення з сечею;
💤
-вживає продукти з великою кількістю заліза;
💤 -переживає стан вагітності і період лактації.
❇️ ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ОРГАНІЗМ ОСОБЛИВО ПОТРЕБУЄ ЦИНКУ
ПОРУШЕННЯ ПОЧУТТЯ СМАКУ І ЗАПАХУ.
Якщо людина розуміє, що останнім часом вона не може як слід насолодитися запахом улюблених троянд, а ранкова кава втратила свій аромат — у наявності один з класичних ознак хронічного дефіциту цинку. Достатній рівень цинку потрібен для отримання ферменту карбоангідрази, який має вирішальне значення для смаку і запаху.
❇️ ПОГАНЕ ЗАГОЄННЯ РАН.
Якщо рани занадто повільно гояться, це теж може бути ознакою нестачі цинку. Без нього клітинам важко ділитися і зростати з потрібною швидкістю, а значить, шкіра повільніше відновлюється після пошкоджень. Особливо цинк ефективний для швидкого загоєння виразок навколо рота.
Цинк впливає на здатність мозку моделювати реакцію на стрес. Було встановлено, що у людей, які страждають депресією і підвищеною тривожністю, не вистачає цинку.
У таких випадках потрібно збагатити харчування за допомогою продуктів із цинком, щоб виключити небажані наслідки негативних емоцій. Помічено, що після вживання правильних антидепресантів, рівень цинку повертається в нормальний стан.
❇️ ПРОБЛЕМИ ЗІ ШКІРОЮ.
Про нестачу цинку може розповісти і шкіра. Прищі, акне і деякі інші шкірні висипи теж часто бувають при нестачі цинку в організмі. Це пов’язано з тим, що надходження цинку пов’язано з утворенням білків, які мають протизапальну дію і захищають клітини від УФ-випромінювання, яке призводить до передчасного старіння шкіри.
Крім того, цинк сприяє підвищенню в організмі запасів вітамінів групи А, зокрема ретинолу. Багато в чому завдяки йому, шкіра довго зберігає свою красу і здоров’я.
❇️ ПОГАНИЙ ІМУНІТЕТ.
Якщо рівень цинку зменшується, це призводить до частих хвороб. Імунітет серйозно залежить від споживання поживних речовин, в тому числі і цинку. Пояснюється це тим, що дана речовина сприяє росту клітин і виробництву білих кров’яних тілець. Останні з них потрібні для придушення вірусів і бактерій.
Цинк також ефективний для запобігання хронічним запаленням. Таким як астма, алергія, хвороби серця, передчасне старіння.
❇️ ПОВІЛЬНО ЗРОСТАЮЧІ АБО ПОШКОДЖЕНІ НІГТІ ТА ВОЛОССЯ.
Клітини, які беруть участь у виробництві шкірних покривів, волосся і нігтів, особливо потребують нормального рівня цинку. Цей мікроелемент важливий для процесу поділу і росту клітин.
Якщо організм не отримує достатньої кількості цинку, стан волосся і нігтів починає помітно погіршуватися: вони повільно ростуть і хворіють.
❇️ ПОГАНА ПАМ’ЯТЬ І УВАГА.
Цинк відіграє ключову роль у формування спогадів, оскільки він регулює зв’язок між нейронами і гіпокампом. Це покращує пам’ять і здатність до навчання.
Дослідники виявили, що всього лише разова добавка цинку, що забезпечує 50% від добової норми, покращує у людей концентрацію уваги.
Слід зазначити, що цинк краще засвоюється при правильному балансі з іншими поживними речовинами, які надходять з харчів.
❇️ ПОГІРШЕННЯ ЗОРУ.
Виявлено, що цинк має життєво важливе значення для зору. Він допомагає вітаміну А виробляти меланін, який захищає очі.
Деякі дослідження показують, що споживання достатньої кількості цинку покращує нічний зір і може уповільнити прогресування вікової макулярної дегенерації до 25%.
🈷️ КРАЩІ ХАРЧОВІ ДЖЕРЕЛА ЦИНКУ:
Якщо необхідно поповнити запаси цинку в організмі, то до щоденного харчування потрібно включати наступні страви:
♻️ -устриці;
♻️ -яловичі ребра;
♻️ -кедрові горіхи;
♻️ -пісна свинина;
♻️ -боби;
♻️ -гарбуз;
♻️ -кабачки;
♻️ -кунжут;
♻️ -темний шоколад;
♻️ -шпинат.
☝️ ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Надмірне вживання чаю і кави перешкоджає засвоєнню цинку так само, як і продукти або харчові добавки, багаті на кальцій і залізо.