Озеро Морське око (Татри, Польща): як добратися і де зупинитися

Красиві та величні Татри завжди приваблювали туристів. Високо в Татрах біля підніжжя Менгушовецьких вершин розташоване озеро Морське Око.

Морське Око (пол. Morskie Oko) – це найбільше і без сумніву найпрекрасніше озеро в Польських Татрах. Озеро розташовується у долині Риб’ячого Потоку, на висоті 1395 м. Сусідні гори вищі за рівень води майже на кілометр.

Останнім часом, озеро стає все більш популярним і серед українських туристів. Зручне сполучення як громадським транспортом так і власним автомобілем робить Морське Око хорошим варіантом поїздки вихідного дня.

Як дістатися до Морського ока?

Більшість тих, хто їдуть до Морського Ока, доїжджають спочатку до Палениці Бялчанской (Palenicy Białczańskiej). Саме там розташована найближча до озера парковка – в 8,6 км. Від Закопане добиратися приблизно 22-25 км, подолати яку можна на автомобілі або на автобусі. (автобуси їздять регулярно до 19:00 год.)
Якщо ви на автомобілі, можна проїхати через Поронин і далі – дорогою Воєвудською (Droga Wojewódzka) або дорога Освальда Балзера (droga Oswalda Balzera). Далі ви опиняєтеся в Паленіце Бялчанской, де є можливість припаркуватися. Парковка на один день коштує 25 злотих для легкового автомобіля. 

Там же в касі потрібно купити квиток для входу в Татранський національний парк. Звичайний квиток на 1 день коштує 5 злотих (станом на 2018 рік). Далі до озера вас очікує прогулянка тривалістю години дві – пройти потрібно близько 8-9 км. Ті, кому шлях здається складним, можуть скористатися кінними возами. Дорога займе близько 50 хвилин і коштує 60 злотих з людини при підйомі вгору і 40 злотих з людини при спуску. Але, останніх 1,7 км всеодно доведеться пройти пішки.

Від входу в нацпарк до Морського Ока приблизно 8 км асфальтованої дороги з плавним набором висоти. Дорогою буде кілька джерел з питною водою, місцями для перепочинку та біотуалетами.

Варто зазначити, що мандрівка Татрами суттєво відрізняється від походів в Українських Карпатах. У Польщі – це ціла індустрія з давніми традиціями, своєрідний національний вид спорту чи проведення вільного часу. Одночасно на маршрутах перебувають тисячі людей! В горах ми зустрічали безліч молодих пар з маленькими дітьми (навіть немовлятами), а також старенькими панянками. 

Де поселитись

В самому Закопаному та навколишніх селах безліч варіантів з житлом.

Заночувати на території парку складніше. Наметів розкладати не можна. Ночівка дозволяється тільки в будиночках для туристів – схронісках. В парку 3 схроніска, і всі вони переповнені. Кажуть, що номери бронюють часом за рік наперед.

Кожне схроніско має сайт з контактами.

Schronisko PTTK “Morskie Oko”
http://www.schroniskomorskieoko.pl/

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
http://www.piecstawow.pl/index.php/en/

Schronisko w Dolinie Roztoki
http://www.schroniskoroztoka.com.pl/