Подивись мені в очі: проблеми, про які розкажуть ваші очі

Подивись мені в очі : проблеми, про які розкажуть ваші очі
Подивись мені в очі : проблеми, про які розкажуть ваші очі

Під час спілкування ми завжди звертаємо увагу на погляд людини. Серйозний, стурбований, відкритий, щасливий, замріяний – він буває різний. Залежно від настрою та життєвих обставин. І не тільки. Фахівці запевняють: стан очей може багато розповісти про стан вашого здоров`я.

  1. Сухість в очах. Може вказувати на дефіцит вітаміну А.
  2. Безпричинна сльозотеча. Є симптомом закупорення слізного протоку. Така патологія характерна переважно для немовлят, однак може виникати й у дорослих. Заблокований слізний канал перешкоджає природному дренуванню сліз. Як наслідок, очі стають «водянистими» й подразненими. Серед найнебезпечніших причин закупорення слізного каналу — травми, пухлини й інфекційні ураження головного мозку.
  3. Почервоніння очних білків. Запалення очей, яке супроводжується появою на білках вираженої сітки кровоносних судин, може свідчити про розвиток в організмі інфекційного захворювання. Зокрема, таким чином проявляються деякі венеричні хвороби.
  4. Посмикування ока. Є одним із проявів надмірного стресу.
  5. Розмитий зір. Може вказувати на звичайну короткозорість, однак належить і до проявів діабету. Це підтвердило одне з досліджень: вчені виявили, що 73% хворих на діабет мають скарги на розмитість зору.
  6. Біле кільце довкола райдужної оболонки. Є ознакою підвищеного рівня холестерину або тригліцеридів. За наявності такого загрожує підвищений ризик появи інсульту або серцевого нападу.
  7. Червоні прожилки в білках очей. Часто виникають за наявності в людини гіпертонії. За такої недуги підвищення тиску спричинює пошкодження судин, через що вони лопаються.
  8. Сухість в очах, яка супроводжується почервонінням повік. Належить до проявів алергії.
  9.  Жовті білки очей. Свідчать про наявність в організмі завеликої кількості речовини під назвою білірубін. Він утворюється внаслідок розпаду червоних клітин крові. Накопичення надлишку білірубіну є ознакою порушення роботи печінки. Серед імовірних причин — гепатит, гепатоз, закупорення жовчного протоку каменем, рак.

Однак ні в якому разі не варто займатися самолікуванням. Навіть якщо ви підозрюєте можливу хворобу, краще звернутися до лікаря!

Джерело