“Польська Венеція” або чому варто відвідати Вроцлав (ФОТО)

Вроцлав — одне з найкрасивіших міст Польщі. П’ять річок (Одра та 4 її притоки) i 12 островів, на яких розташована столиця Нижньої Сілезії, надають місту неповторної мальовничості.
Доповнюють красу понад 130 мостів, які з’єднують річковий комплекс у єдиний міський організм. Попри майже 700 тисяч населення, Вроцлав — тихий і затишний з безліччю «атракціонів» для туристів.
Це місто зі своїм обличчям, неповторною атмосферою, яку точно упізнаєш з-поміж інших. У центрі міста — унікальна ратуша, «родом» iз ХІІІ століття, яку будували майже 300 років, плавно поєднуючи різні архітектурні стилі — готику, ренесанс… Астрономічний годинник, за яким можна досі звіряти час. Популярна «Пивниця Свидницька» — найстаріша у світі.
Родзинка міста — острів Тумський. Це колоритне «місто в місті» — тут сконцентровані духовні заклади: кафедральний собор Івана Хрестителя, костели, семінарія. Особливо популярний «міст любові, на якому закохані чіпляють свої «замки вічного кохання».
Також на острові можна зустріти справжнього ліхтарника! Він вручну щовечора засвічує газові ліхтарі. Традиція залишається ще з ХІХ століття.

На початку 2000-х на вроцлавських вулицях з’явилися бронзові гномики. Нині їх майже 300 (дехто каже, що 500). Ці бронзові малюки творять що завгодно: катаються на мотоциклах, перуть білизну, сплять на лавочках, випрошують милостиню, попивають пиво — словом, радіють життю. Мандрівникам у Вроцлаві пропонують особливі маршрути з умовною назвою «відшукай гномиків». Видають спеціальні карти, по яких можна відшукати цих шибеників.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA