Помилки батьків при лікуванні застуди чи ГРВІ у дитини

Важливо пам’ятати про головний принцип лікування — не нашкодити. Що ніколи не потрібно робити, якщо ваша дитина застудилася?

Давати жарознижуючі при невисокій температурі

Коли температура тіла людини підвищується, значить її організм робить спроби протистояти недузі. У цей момент виробляються білки інтерферону, які здатні пригнічувати вірус. Але приймання таблеток заважає імунній системі чинити опір хворобі. Лікарі закликають давати ліки від високої температури тільки, коли градусник показує більше 38 градусів. Крім того слід уважно оглянути дитину. Якщо у неї холодні кінцівки, а шкіра бліда, відразу давати таблетки не можна, оскільки існує висока ймовірність фебрильних судом. У такій ситуації необхідно дати спазмолітик, зігріти ноги і руки за допомогою теплих шкарпеток і рукавичок, дати теплий чай. Про те, що судини розширилися, вкаже рожевий відтінок обличчя. Тільки після всіх цих маніпуляцій можна давати жарознижуюче.

Обтирати оцтом або горілкою

Укутати хвору дитину в теплу ковдру — природне бажання батьків. Але подібні інстинкти слід пригнічувати. При підвищеній температурі хворого потрібно роздягнути, щоб тіло не перегрівалося. Немовлят необхідно позбавити навіть від памперсів. Обтирання оцтом або спиртом призводить до судом, тому від подібного народного засобу варто відмовитися.

Ставити гірчичники

Користь цього методу не доведена вченими. Водночас у дитини може виникнути алергічна реакція на порошок гірчиці, а на шкірі може залишитися опік.

Малювати йодну сіточку

Малюнки, які наносяться на спину і груди йодом, можуть мати вкрай негативний ефект. Вони підсилюють мікроциркуляцію крові, що при запаленні легень може погіршити перебіг хвороби і посилити запалення.

Парити ноги

Якщо захворювання має інфекційний характер, то подібний спосіб не матиме терапевтичного ефекту. Інфекцію можна придушити тільки за допомогою лікарських препаратів. За допомогою тримання ніг в гарячій воді можна лише зігріти кінцівки.

Вживання кислих морсів

Зазвичай мами і тата, які дають дітям подібні напої, керуються тим, що морси мають сечогінні властивості, а значить дозволять швидше вивести з організму збудника хвороби і токсичні речовини. Однак при простудних захворюваннях будь-якій людині необхідно лише часте споживання теплого чаю або простої води. Це важливо, оскільки при підвищенні температури, дитина сильно потіє, а рясне пиття дозволить уникнути зневоднення. Водночас кислі морси можуть порушити кислотно-лужний баланс організму, що погіршить самопочуття хворого, провокуючи нудоту, блювоту, утруднене дихання.

Давати молоко у великому обсязі

Тепле молоко корисне при болях в горлі. Але його не можна давати цілими чашками і занадто часто. При високій температурі молоко взагалі заборонено, оскільки воно може спровокувати проблеми в роботі травної системи. Молоко слід давати по кілька ложок періодично протягом дня, щоб пом’якшити горло.

Прогрівати ніс за допомогою мішечків з крупою

Це небезпечна процедура, яка не принесе користі. Більш того прогрівання таким способом носа може спровокувати гайморит або залишити опік.

Часте використання судинозвужувальних спреїв

Важливо давати тільки дитячі версії подібних засобів, а також використовувати їх строго відповідно до інструкції. Надмірне часте застосування подібного спрею може привести до передозування. Зазвичай не можна ними забризкувати ніс більше п’яти днів поспіль.

Кваліфікований педіатр відповідає на найбільш актуальні запитання, які ви б посоромилися запитати дільничного лікаря