Прикорм: що треба знати молодим батькам

Введення прикорму може бути стресовим для малюка та для мами, але цей процес є необхідним для того, щоб поступово перевести немовля на дорослу їжу. Педіатри радять вводити дитячі каші та пюре не раніше шестимісячного віку, оскільки з молоком матері малюк отримує все необхідне для розвитку. Але якщо дитина вигодовується молочною сумішшю, вводити в раціон додаткові продукти можна раніше — після чотирьох місяців. В обох випадках краще порадитись з лікарем.

Як зрозуміти, що немовля готове до прикорму

  • В нього зник блювотний рефлекс, тобто дитина не намагається виштовхнути язиком все, що потрапило до рота.
  • Малюк почав цікавитися їжею: він розглядає батьків за столом, намагається вхопити щось та спробувати це на смак.
  • Дитина може відвернутись, якщо запропонована їжа їй не сподобалась.
  • Немовля вже вміє сидіти.
  • Почали з’являтись зуби, але це не головний індикатор введення прикорму.

Пам’ятайте, що спершу малюк спочатку має зацікавитись їжею, а потім можна розбавити його раціон додатковими смаками, а не навпаки. Також варто пам’ятати, що це лише додаток до материнського молока, тому важливо продовжити грудне вигодовування.

Які продукти обрати

Найкраще для першого прикорму підійдуть дитячі каші, які можна замовити за посиланням https://panama.ua/categorys/484078/. Педіатри рекомендують вибирати монокрупи, а саме рис, гречку та кукурудзу. Радимо обирати спеціалізовані продукти для малюків, у складі яких відсутні сіль, цукор та небезпечні суміші. Також для поступового переходу на дорослу їжу підійдуть овочеві пюре. Обирайте продукти з невираженим смаком, такі як цвітна капуста, броколі, кабачок та ін. Останнім в раціон вводиться помідор.

Раніше прийнято було починати прикорм з фруктових соків та пюре, однак зараз ця практика не є доцільною. Річ у тім, що їх занадто солодкий смак може розвинути неправильне сприйняття інших продуктів. Також фрукти містять багато кислот, які негативно впливають на стан кишківника.

Існують різні думки з приводу того, чи потрібно готувати прикорм самостійно, або ж купити готовий у баночці. У першому випадку, це займає багато часу, але ви точно знаєте, що саме є в складі вашої страви. Однак, ви не завжди можете контролювати якість використаних овочів, а при приготуванні каш можуть з’являтись грудки.

Обираючи каші та пюре з баночки, ви впевнені в стерильності продукту. Їх зручно використовувати вдома та в подорожі. Але щоб обрати дійсно корисний продукт для малюка, важливо звернути увагу на склад, та обрати той виріб, який не містить згущувачів (наприклад, крохмалю).

П’ять правил для введення прикорму

  • Починайте прикорм тоді, коли відсутній стрес (вихід мами на роботу, ремонт, переїзд та інші нестандартні для сім’ї ситуації).
  • Перша порція має бути не більшою за чайну ложку. Поступово можна збільшувати кількість їжі.
  • Відкладіть введення нового продукту, якщо дитина очікує на щеплення, або одразу після нього.
  • Нові продукти потрібно вводити в раціон малюка поступово і спостерігати за його поведінкою.
  • Якщо виникла небажана реакція на продукт (висипи, почервоніння тощо), відкладіть його на певний час, а потім вводьте знову маленькими порціями.