Психологія дитячих іграшок: як обрати за типом характеру

Психологія дитячих іграшок: як обрати за типом характеру
Психологія дитячих іграшок: як обрати за типом характеру

Теплі та приємні на дотик, милі та такі кумедні зайчики, ведмедики та цуценята. Вони не залишають байдужими навіть найбрутальніших велетнів, що вже й казати про малюків та їх матусь! М’які іграшки рясніють на прилавках магазинів, запрошуючи до гри й за світовою статистикою, є найбільш популярним дитячим та романтичним подарунком.

Ставлення до м’яких звіряток може бути різним. Деякі матусі вважають, що такий вид іграшки здатний створити неповторний затишок у кімнаті малюка, а деякі навпаки вішають на плюшевих друзів ярлик “пилезбірника”. До якої б категорії ви не відносилися, вам варто знати, що з приводу таких забав думають спеціалісти з дитячої психології.

Чи потрібні м’які іграшки дитині взагалі?

Отже, приготуйтеся до приголомшливої новини: психологи вважають м’які іграшки просто необхідними для дітей дошкільного віку, тому що вони виконують важливу роль емоціонального розвантаження для малюків. Вони одностайно твердять, що чотирилапі синтепонові звірята є для більшості хлопчиків та дівчат по всьому світу першим справжнім другом, який є мовчазним свідком більшості життєвих ситуацій дитини. З улюбленим ведмедиком чи кошеням засинають і просинаються, діляться секретами та думками, він ніколи не змусить, як мама, їсти несмачну кашу. Саме тому, більшість дітей дуже сильно емоційно прив’язана до улюбленця, а під час зростання ці ніжні почуття поступово безболісно минають.

Беручи до уваги все вищесказане, не варто залишати ваше дитя без такого необхідного друга, як м’яка іграшка, але й у цьому питанні важливо знати міру. По-перше, спеціалісти попереджають, що надлишок пухнастиків може навпаки спричинити запуск механізму байдужості у мозку дитини. По-друге ж, якісно доглядати за великою кількістю виробів зі штучного хутра, які дійсно мають властивість збирати на поверхні та всередині пил, дуже важко. Тож завалювати кімнату подарунками також не варто.

Яка іграшка підійде вашій дитині?

Якщо ви бажаєте, щоб у вашої дитини з’явився справжній «плюшевий друг», то обирати його потрібно відповідно до характеру малюка. Сучасний вибір звірят величезний. На сайті інтернет-магазина Panama.ua ви обов’язково знайдете безліч кумедних пухнастиків різних кольорів і розмірів, серед яких напевно знайдеться той, що сподобається вашому малюкові: https://panama.ua/categorys/76273/. Психологи ж змогли виокремити декілька корисних рекомендацій, які допоможуть обрати найбільш вдалу модель:

  • Дівчата полюбляють звірят, що вдягнені у спіднички, або сукні, які можна було б зняти та одягти знов. Дайте можливість маленькій принцесі прикрашати свою подружку різними стрічками та бантиками. Вона буде у захваті!
  • Хлопчики ж оцінять м’яку іграшку, що можна посадити в автомобіль, вантажівку або потяг. Її лапки неодмінно мають рухатися та в ідеалі згинатися.
  • Розмір пухнастика має бути таким, щоб ваша дитина могла її з легкість обійняти або взяти з собою на прогулянку. Величезних тигрів, коней та слонів краще залишити частиною інтер’єра.
  • Тихі та сором’язливі діти зазвичай віддають перевагу невеликим іграшкам. Вони обирають серед усіх запропонованих лише одну і завжди носять її з собою. Це можуть бути такі неагресивні звірі, як цуценята, мишенята та інші. Заважати цьому не треба: таким чином малюк захищає себе від стресів і почуває себе впевненіше.
  • Активні ж і впевнені в собі дітлахи обирають схожих на себе друзів серед традиційно сильних і сміливих левів, тигрів, собак бойових порід. Крім того, вони можуть полюбляти іграшки, що є героями їх улюблених мультфільмів і казок.