Різдво у Львові 2019: казка, до якої може потрапити кожен

Різдво у Львові 2019: казка, до якої може потрапити кожен
Різдво у Львові 2019: казка, до якої може потрапити кожен

Місто Лева вже невдовзі відкриє двері у чарівний світ різдвяної казки, до якої може потрапити як маленький, так і дорослий. Львів – це місто, яке поєднало у собі східні та західні традиції святкування Різдва. У місті Лева дзвони провіщають про народження Христа ще 25 грудня, коли святкові літургії розпочинаються у католицьких костелах. А у січні день народження Ісуса святкують вже православні. Тож у цей період місто наповнюється охочими долучитися до традицій святкування Різдва у Львові.

Нудно тут не буде нікому, адже місто Лева настільки багатогранне, що заняття до вподоби знайде тут кожен. Відвідини храмів, різдвяних шопок, ярмарку, ковзанки, ресторанів, кав’ярень, екскурсій і багато-багато ще чого. Про це ми розповімо детальніше. Щоб відчути дух Різдва вже зараз, можете перед тим, як читати матеріал, зготувати собі запашного глінтвейну із пахучими яблуками, апельсинами, гвоздикою та дрібкою кориці!

Глінтвейн: рецепти і рекомендації з приготування

Різдвяні традиції у Львові

Близькість до західноєвропейських країн навчила львів’ян починати святковий новорічно-різдвяний період вже на початку грудня. Різдвяний ярмарок розгортається на вулицях міста Лева 10 грудня.

Тому львів’яни, які планують порадувати туристів своїми виробами на торговиці, працюють як бджілки вже у листопаді. Виготовляють дерев’яні авторські іграшки, воскові свічки, м’якенькі, як пух, капці та камізельки із овечої шерсті та ще багацько інших речей.

Хоча католицькі костели провіщають львів’янам про Різдво вже у грудні, все ж головні святкування з нагоди народження Христа тривають 6–9 січня. Адже попри близькість до Польщі та часто родинні зв’язки із сусідами-поляками, і навіть моду на католицьке Різдво у Львові, в Галичині суворо дотримуються традицій своїх предків. Тому на схід Різдвяної зірки львів’яни чекають саме 6 січня. Готують Cвяту вечерю з 12 страв, організовують Вертепи та ходять колядувати від хати до хати.

Часто такі вертепи організовують у храмах, тому ангелів та чортів грають учасники церковних хорів. А як же вони співають! Заслухатися можна. Тому якщо ви потрапите на Різдво до Львова до близьких чи друзів, то чекайте на прихід талановитих вертепників. І, до слова, приготуйте для них дзвінку копійчину.

Куди піти на Різдво у Львові

Щоб перейнятися різдвяним настроєм львів’ян, спершу можна піти на святковий ярмарок в історичній частині міста, на проспекті Свободи. Передусім варто зігрітися. А що для цього краще підійде за келих глінтвейну чи запашної медовухи, або кави?

5 кав’ярень Львова, куди треба йти по славнозвісну «львівську каву»

Відтак можна вирушати на пошуки чогось цікавенького на ярмарку – дзвіночків, келишків, авторських іграшок і навіть книг, що розкажуть про чарівне свято Різдва у Львові.

6 січня, коли родини сідають за святковий стіл, туристу не варто нехтувати цією традицією. У ресторанах та кав’ярнях Львова теж готують усі 12 страв до Святої вечері, звісно, на попереднє замовлення.

Різдвяна літургія – це другий пункт плану. Навіть якщо ви ходите до храму рідко, чи взагалі не навідуєтесь. Зробіть собі послугу і прийдіть на різдвяну службу, щоб насолодитися цим святковим дійством. Храмів у Львові більш ніж вдосталь. Зокрема можете навідатися до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, собору Святого Юра, Домініканського собору та інших церков.

«Христос народився!» – «Славімо його!»

Саме ці слова чутимуться звідусіль у Львові. А також коляди, які прославлятимуть народження Христа. Не дивуйтесь і не лякайтесь, коли вас переслідуватимуть чорти – це персонажі Вертепу. Їх буде багацько під час святкування фесту «Спалах Різдвяної звізди». Такого параду штучних Віфлеємських зірок, як у місті Лева, мало де можна побачити.

100 колядок для радісного та затишного різдвяного вечора

Колядники вітатимуть з народженням Христа і під час «Різдва у гаю» (7-9 січня). Цей святковий захід проходить зазвичай у Шевченківському гаю. Там можна буде як послухати колядки, так і взяти участь у різноманітних майстер-класах

Ще одне яскраве дійство, що проходитиме у гаю, – «Свято Пампуха». Можемо закластися на що завгодно, що стільки пампушок із різними начинками ви ще не смакували! Пальчики оближеш!

Солодкі пампухи та узвар. Рецепти до різдвяного столу

До слова, майстер-класи зазвичай пропонує і «Свічкова мануфактура». На цих творчих уроках можна не тільки навчитися робити свічки, а й гарно їх декорувати.

Якщо ви більше полюбляєте активний відпочинок, то гайда на ковзанку. Звичайно, найсвятковішою у ці дні буде ковзанка в історичному центрі – на площі Ринок.

Якщо вам заманеться чогось класичного і дуже красивого, то і тут Львів знайде що запропонувати. До різдвяних виступів уже готуються в Оперному театрі.

За матеріалами