Секрети догляду за кімнатною азалією

Чарівну і ніжну азалію можна вирощувати у приміщенні так само, як і будь-яку іншу кімнатну рослину. Однак потрібно знати кілька хитрощів щодо догляду за кімнатними азаліями, якщо бажаєте, щоб вони цвіли рік у рік.

Це ніжна квітка зацвітає у відтінках рожевого, білого, персикового, червоного та інших кольорів. Суцвіття мають діаметр 2,5-5 см, часто вони подвійні і з розпушеними пелюстками. Купити кімнатну азалію можна у садовому центрі Greensad за посиланням: https://greensad.ua/category/azalija_d1/.

Як доглядати за азалією після покупки

Купуючи азалію, придивіться до бутонів – вони повинні виглядати здоровими, мати різні розміри – це слугує ознакою їхнього активного росту. Рослина з пожовклим листям – не здорова. Зазирніть також під листя і переконайтеся, що там немає шкідників.

Азалії часто продаються у пластиковій упаковці поверх горщика. Принісши додому, зніміть таку обгортку, щоб дренажні отвори не були заблоковані. Квітку вирощують у невеликих горщиках, щоб обмежити ріст коріння (азалія тоді найкраще цвіте), тому не пересаджуйте рослину. Якщо хочете подарувати рослині красивішу “домівку”, поставте горщик у кашпо (декоративну ємність без дренажних отворів).

Азалії найкраще почуваються при температурі 16-18 °C. Нижчі температури стимулюють цвітіння. Квіти треба тримати у добре освітленому місці, але не під прямим сонячним промінням. Правильно буде не поливати азалію, а занурити горщик у воду. Після того, як зникнуть бульбашки і буде помітно, що коріння ввібрало достатньо вологи, зайву воду слід прибрати.

Правила цілорічного догляду

Засохлі квіти азалії потрібно одразу обрізати, щоб полегшити наступне цвітіння і зберегти рослину. Обрізка змусить стебла розгалужуватися, розростатися. Після того, як квітка перецвіте, їй потрібно близько двох місяців росту при відносно холодній температурі (4-13 °C) до наступного цвітіння.

Варто захистити рослину від протягів. Квіткові бутони можуть пошкоджуватися, якщо потраплять під гаряче, сухе повітря. У кімнаті варто збільшити вологість, використовуючи кімнатний зволожувач повітря або помістивши горщик на піддон з мокрою галькою.

Якщо листя стало коричневим, це може бути симптомом таких захворювань, як грибок або коренева гниль. Уражену рослину слід викинути, оскільки вона вже не відновиться. Пересаджувати азалію варто лише за крайньої необхідності і не частіше, ніж раз на 3 роки. Ніколи не пересаджуйте рослину у час цвітіння, так вона може загинути. Зачекайте, доки перецвіте, і використайте горщик з дренажними отворами.

Скористайтеся цими порадами, щоб цвітіння ніжних квітів азалії незмінно тішило вас!