Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку

Якщо немовлята сплять на рівній поверхні, то малюкам старше 1 року потрібні подушки. Це спальне приладдя не тільки дарує комфорт дитині, але і сприяє правильному положенню й розвитку основи всієї опорно-рухової системи, хребта. Як вибрати подушку для малюка? Якими критеріями керуватися? Намагатимемося відповісти на ці та багато інших питань.

Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку
Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку

 

Загальні рекомендації

Усі особливості організму й індивідуальні вподобання врахувати практично неможливо. Але важливо грамотно підійти до вибору спальних речей, адже завдяки цим елементам формується рівень комфорту вашого чада під час сну. Є кілька стандартних рекомендацій, які допоможуть вибрати зручну подушку для малюка:

  1. Оптимальна форма – прямокутник. Подушка не повинна бути занадто високою. Зупиніться на плоских моделях. Висота повинна відповідати довжині плеча.
  2. Відмовтеся від покупки виробів з опуклими аплікаціями, ґудзиками, бісером та іншими декоративними елементами. Вони можуть стати причиною подряпин на шкірі малюка.
  3. Жорсткість – важливий показник. М’які варіанти забезпечать комфорт, але не належну підтримку хребта, а жорсткі моделі створять незручність. Краще зупинитися на середньому показнику.

Спальні речі для малюків повинні бути пружними, гіпоалергенними, добре пропускати повітря, вбирати вологу та швидко її випаровувати. На сайті http://ideia.ua/podushki-28227/c28227 подушки для дітей представлені різноманітністю моделей. Ви можете підібрати класичні прямокутні варіанти або вироби у формі ведмедика, корони тощо. Усі вони створені з натуральних гіпоалергенних матеріалів. Це дасть можливість малюкові відчути комфорт, а також забезпечить правильний розвиток опорно-рухової системи.

Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку
Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку

 

Наповнювачі та їх особливості

Наповнювач – це один із найбільш важливих і складних питань при виборі. У ролі внутрішньої основи використовуються матеріали з натуральних і синтетичних волокон. Перші мають чудову пропускну спроможність, але вимагають складного догляду. Другі – гіпоалергенні, довговічні, практичні. Їх можна прати в машинці. Вони швидко сохнуть. Щоб визначитися з моделлю, рекомендуємо ознайомитися з особливостями кожного варіанту:

  1. Пух – наповнювач природного походження, дарує ніжність і м’якість. Такі вироби підійдуть для дорослих, але це не найкраще рішення для маленького члена сім’ї. М’які вироби не можуть підтримувати хребет у потрібному положенні. Крім того, пуховий наповнювач – сприятливе середовище для розвитку пилових кліщів. Це може стати причиною алергічної реакції. На такій подушці спекотно влітку, вона не переносить прання.
  2. Вовна – волокна пружні, вони добре пропускають повітря, вбирають і випаровують вологу. На них не спекотно. Але цей матеріал, як і пух, створює умови для життєдіяльності пилових кліщів. У малюка може розвинутися алергія.
  3. Гречиха – екологічний і безпечний наповнювач. Він відмінно пропускає повітря, вбирає й випаровує вологу, не викликає алергію. Спальна річ підтримує анатомічну форму, що виключає напругу хребта та шийних м’язів. Висоту можна регулювати кількістю наповнювача. Такі вироби не підлягають пранню. Їх можна тільки провітрювати.
  4. Латекс – модель із прекрасними ортопедичними властивостями. Пружна, еластична, гіпоалергенна. У таких виробах – відмінний повітрообмін. Вони вбирають вологу та легко її віддають. Довговічні, практичні, прості в догляді.

Досить поширені моделі з синтетичними волокнами. Які наповнювачі використовуються: холофайбер, струтофайбер, тінсулейт, синтепон. Вони прості, невибагливі в догляді, не викликають алергію й не створюють умови для розвитку мікроорганізмів. Недоліки: низька гігроскопічність, здатність накопичувати статичну електрику.

Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку
Секрети комфортного дитячого сну: як вибрати подушку

 

Ще трохи рекомендацій з вибору

У пошуку ідеальної моделі звертайте увагу не тільки на наповнювач, але й на чохол. Він повинен бути виготовлений з натуральних матеріалів: бавовни або льону. Краще вибирати моделі однотонного кольору, без барвників.

Після купівлі стежте, наскільки малюкові комфортно. Голова повинна лежати на подушці, а плечі на матраці. Спроби сповзти або підкласти руку під спальну річ говорять про те, що дитині незручно.