Серіал “Чорнобиль” компанії HBO спричинив туристичний бум в Чорнобилі

Остання 5 серія серіалу “Чорнобиль” вийшла 2 дні назад. Як ми писали раніше, цей серіал став найпопулярнішим в історії.

Через його шалену популярність тепер спостерігаємо за розвитком потоків туристів на заражені радіацією території, міста Прип’ять і Чорнобиль, атомну станцію.

Турагентство з Чорнобиля “SoloEast” повідомило про 40-відсоткове зростання бронювання поїздок, після того як в травні 2019 вийшов серіал і отримав позитивні відгуки.

Англомовні тури зазвичай коштують близько 100 доларів на людину.

У квітні цього року було відзначено 33-у річницю Чорнобильської катастрофи в тодішній радянській Україні, що було викликано невдалою перевіркою безпеки в четвертому реакторі атомної електростанції, яка викидала хмари ядерного забруднення на більшу частину Європи.

Серіал від HBO зображує наслідки вибуху реактора, обширну операцію з ліквідації катастрофи та подальші дії керівництва держави, галузі, про долю людей причетних до трагедії.

Територія навколо заводу зберігає відчуття пост-апокаліптичного світу, де бродячі собаки блукають і рослинність захоплює безкінечні, покинуті будівлі, дороги, майданчики, площі.

У Прип’яті, місті-привиді, який колись був домівкою для 50 тисяч людей, є іржаве гігантське колесо огляду, яке ніколи не було в експлуатації. Колесо повинне було відкритися 1 травня – традиційне першотравневе свято.

Сергій Іванчук, директор турів SoloEast, повідомив агентству Reuters, що в травні 2019 року кількість туристів, які їдуть в цей район, зросла на 30% порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Замовлення на червень, липень і серпень зросли приблизно на 40% після того, як HBO показала це шоу.

Ярослав Ємельяненко, директор Чорнобильського туру, заявив, що очікує подібне зростання на 30-40% через шоу.

Його компанія пропонує спеціальну екскурсію місцями, зображеними в серіалі, включаючи бункер, де приймалося початкове рішення місцевих чиновників – не евакуювати після вибуху.

 

Автобуси із центру Києва проїжджають на 120 км (75 миль) до району, де можна побачити пам’ятники жертвам і покинутим селищам, а також пообідати в єдиному ресторані міста Чорнобиля.

Потім їм показують реактор номер чотири, який з 2017 року був покритий величезним металевим куполом висотою 105 метрів (344 футів), який накриває ядро вибуху. День закінчується прогулянкою по Прип’яті.

«Багато людей приїжджають сюди і ставлять багато питань про телевізійне шоу, про всі події. Люди стають все більш і більш допитливими », – розповідає екскурсовод Вікторія Брожко, яка наполягає, що цей район безпечний для відвідувачів.

“Під час всього візиту до Чорнобильської зони відчуження ви отримуєте прилади для контролю за кількістю радіації”, – сказала вона.

 

Аварія на ЧАЕС вбила 31 людину відразу і змусила десятки тисяч бігти. Остаточна кількість загиблих від радіаційних захворювань, таких як рак, викликає дискусії.

Білоруське дослідження оцінює загальну смертність від раку внаслідок катастрофи на рівні 115 тисяч, на відміну від оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я у 9000 осіб.