Що варто побачити в Туреччині: 5 дивовижних місць

Найчастіше Туреччину асоціюють з комфортабельними готелями та пляжним відпочинком. Але насамперед це країна з багатою культурною спадщиною, неповторним колоритом і пам’ятками, створеними природою та руками людини. Тим, хто планує турпоїздку до Туреччини, розказуємо, що варто побачити на власні очі.

Стамбул

У цьому колоритному місті хочеться побувати скрізь — від галасливих східних базарів до хіпстерських кварталів і релігійних комплексів. Серед головних визначних пам’яток — палац Топкапи, що протягом 4 століть служив резиденцією султанів. З турецької «топкапи» перекладається як «гарматний постріл». За часів Османської імперії гармати палили кожен раз, коли правитель залишав резиденцію.

Не забудьте зазирнути до найбільшого критого ринку Туреччини в історичному центрі Стамбула. Це справжній лабіринт під дахом із торговими рядами, мечетями, фонтанами, навчальними закладами та кафе, де життя кипить 24 години на добу. Навіть якщо ви не плануєте здійснювати покупки на Гранд базарі, сюди варто навідатися за турецьким колоритом.

Через онлайн-сервіс бронювання путівок «Бронікс» ви можете забронювати тури в Туреччину з вильотом із Києва та вже найближчим часом прямувати за незабутніми враженнями. Лише перейдіть за посиланням bronix.com.ua/tours/turkey та оберіть напрямок подорожі.

Ефес

Це стародавнє місто, що розташоване за годину їзди від Ізміру, — найбільший археологічний об’єкт Туреччини. Саме тут знаходилося одне з семи чудес античного світу — храм Артеміди. На жаль, до наших часів від нього залишилося лише кілька колон, але інші споруди частково збереглися та вражають уяву. Найвідоміші будівлі Ефесу — бібліотека Цельса (двоярусний фасад з колонами) та римський театр, трибуни якого вміщували до 25 000 глядачів. Також збереглися рештки давньоримських лазень, храм Адріана, численні залишки житлових будинків, барельєфи, ями для ув’язнених.

Сіде

Сіде — ще один популярний курорт Туреччини, в якому збереглися пам’ятки давньогрецького та давньоримського періоду: античний театр, вцілілі від землетрусів фрагменти міських стін, храми Аполлона та Діоніса, стародавні колони яких й досі виглядають велично. Деякі споруди міста поглинуло море, але їх добре видно під кришталево прозорою водою.

Що варто побачити в Туреччині: 5 дивовижних місць
Що варто побачити в Туреччині: 5 дивовижних місць

Печера Дамлаташ

У курортній Аланії можна познайомитися з ще однією візитною карткою Туреччини — печерою Дамлаташ, де на відвідувачів чекають величезні сталактити та сталагміти химерної форми. Вхід до печери знаходиться майже в ста метрах від міського пляжу, а сама вона прекрасно обладнана для відвідування (встановлені лавки, сходи та настили для зручності пересування). Повітря та температура всередині сприяють лікуванню легеневих хвороб, зокрема астми, а фантастична акустика дозволяє проводити концерти.

Національний парк Гьореме

Національний парк Гьореме розташований у дивовижній Каппадокії, що славиться неземними пейзажами та дивовижними природними явищами. Печерний комплекс знайомить відвідувачів із життям перших християн на території сучасної Туреччини. Тут збереглися ранні християнські фрески, унікальне багаторівневе підземне місто Дерінкую з житловими приміщеннями, загонами для худоби, школою, церквою та навіть винними погребами. У безлічі лабіринтів підземного міста від декількох місяців до цілого року християни ховалися від набігів арабів. Сьогодні кожен відвідувач стародавнього міста може відчути себе античним городянином, посидіти на кам’яних лавах або прогулятися по кам’яних вулицях.

Відкрийте для себе Туреччину. Бажаємо цікавої подорожі та гарного відпочинку!