Шість правил поведінки за столом, які ми часто порушуємо

Можливо, ви вважаєте себе знавцем правил поведінки за столом, але не буде зайвим перевірити свої знання і вивчити щось нове. Саме цим ми сьогодні і займемося.

Цивілізоване суспільство неможливо уявити без цілого списку правил, яким ми щодня повинні слідувати. Правила етикету – не виняток. Від того, наскільки коректно ви ведете себе під час їжі, про що розмовляєте і як використовуєте столові прилади, залежить загальна атмосфера за столом.

З дитинства батьки вчили нас не розмовляти з повним ротом, не їсти руками. Це, безумовно, самі базові правила поведінки за столом, але далеко не єдині. Крім того, деякі правила можуть трохи змінюватися. Якісь із них зникають, інші з’являються. Навряд чи, наприклад, мама розповідала вам про те, що робити з мобільним телефоном під час їжі, а це, до речі, досить часта помилка. Так що пропонуємо перевірити себе.

Шість правил поведінки за столом, які ми часто порушуємо

1. Неправильне використовування серветки

Опинившись за столом, не поспішайте класти серветку з тканини собі на коліна. Це непристойно, адже такий жест показує, що ви дуже голодні і готові буквально накинутися на їжу. Але і залишати серветку поруч з тарілкою під час званого обіду або вечері – не найкраща ідея, адже це не предмет декору, а функціональна річ. Коли вам принесуть їжу, акуратно розгорніть серветку і покладіть її на коліна. Так буде правильно.

2. Починати їсти раніше за інших

У ресторанах їжу всім людям, що сидять за одним столом, приносять одночасно, тому тут складно помилитися. А ось в гостях нам так і хочеться поцупити що-небудь зі столу або почати їсти основне блюдо, поки у інших тарілки ще порожні. Згідно з правилами етикету, ми повинні дочекатися всіх, і тільки після цього приступати до їжі.

3. Розмовляти по телефону

Звичка копатися в телефоні за столом вже давно стала предметом численних жартів. Та й як можна боротися зі спокусою “відзначитися” в новому кафе і розповісти про це у всіх соціальних мережах? Але якщо ви вирішили провести час з друзями, то відкладіть свій телефон і насолодіться їх компанією. Це непорушне правило сучасного етикету.

Безумовно, завжди є винятки. Наприклад, дуже важливий дзвінок, якого ви чекаєте. Але і тут не варто демонстративно класти телефон поруч з тарілкою. Просто включіть віброрежим і приберіть гаджет в кишеню. Коли телефон завібрує, перепросіть і вийдіть з-за столу на час розмови. Таким чином всі правила будуть дотримані.

Шість правил поведінки за столом, які ми часто порушуємо

4. Невміло поводитися з приборами

Ще в дитинстві ми навчилися користуватися ножем і виделкою, але не у всіх цей навик відпрацьований до автоматизму, адже тут є деякі важливі нюанси. Завжди відрізайте по одному шматочку, причому такого розміру, щоб він легко поміщався в рот. Наколюючи відрізаний шматок виделкою, робіть це легко, без будь-якого натиску. У цей момент вилка ні в якому разі не повинна торкатися тарілки.

Пам’ятайте, що вилка – це всього лише інструмент, що допомагає нам перенести щось з тарілки в рот. Не варто колупати нею свою страву, як люблять робити маленькі діти. І намагатися захопити виделкою більше, ніж це можливо, теж не варто. По-перше, їжа може впасти. А по-друге, вона просто не поміститься у вас в роті.

Читайте також: Про етикет: що можна їсти руками

5. Розмовляти з приборами в руках

Інше грубе порушення етикету – розмовляти, тримаючи прибори в руках. Їх треба попередньо відкласти, і тільки потім приступати до жвавої дискусії. Так, активно жестикулюючи під час бесіди, ви не будете розмахувати брудною виделкою перед носом іншої людини або випадково тикати йому ножем в обличчя.

6. Звертати увагу на чужі промахи

Навіть якщо ви вважаєте себе справжнім світським гуру, для якого хороші манери є невід’ємною частиною життя, не намагайтеся вказувати іншим на їхні помилки під час їжі, особливо у великій компанії. Така поведінка перекреслить всі ваші старання за столом і цілком може образити людину. Помітивши, що хтось із друзів копається в телефоні за столом або заправляє серветку за комірець сорочки, скажіть йому про це наодинці і в делікатній формі.

Шість правил поведінки за столом, які ми часто порушуємо