Сьогодні в Україні вперше святкують День Української Хустки

Ініціативна група з депутаток, громадських діячок, акторок театру та кіно, викладачок та інших успішних жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день Української Хустки на 7 грудня.

Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції. Адже саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди.

З цієї нагоди у мережі запустили цілий флешмоб #УкраїнськаХустка. Його вже офіційно підтримала перша громада на Львівщині й закликала долучитися інших мешканців області.

Введення такого свята на державному рівні ініціювали вінницькі активісти.

Відтак усіх українок закликають робити світлини з хусткою та публікувати у соцмережах із хештегом #УкраїнськаХустка. До такої акції вже долучилась громада Підберізцівської ОТГ (Пустомитівський район) й опублікувала на своїй сторінці у Facebook відповідну світлину.

«А ми вже сьогодні [6 грудня] красуємося в найколоритнішому українському жіночому атрибуті. Всіх закликаємо долучитися до флешмобу і викласти фото з хусткою під хештегом #УкраїнськаХустка. Носіть українське!», – йдеться у повідомленні громади.

Зазначимо, що з давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

Джерело