Солодкий символ Різдва: коротка легенда біло-червоних цукерок

Солодкий символ Різдва: коротка легенда біло-червоних цукерок
Солодкий символ Різдва: коротка легенда біло-червоних цукерок

Біло–червоні цукерки у вигляді ціпка давно стали символом різдвяних свят у Західній Європі та США. Цими смаколиками також частують дітей на св. Миколая. Їхня батьківщина — Німеччина.

За легендою, хормейстер Кельнського собору замовив такі цукерки своїм юним артистам, аби, так би мовити, допомогти їм краще пережити довгу різдвяну літургію. Щоби смаколики не привертали зайвої уваги (що важко собі уявити), хормейстер попросив, аби їх виготовили у вигляді палиць пастирів, які першими віддали шану Спасителеві світу, прийшовши привітати Дитятко.

Звісно, історія прекрасна, однак важко повірити, що за тих часів учасникам хору при кафедральному соборі дозволили б смоктати цукерки. Хоча існують докази, що саме у цьому регіоні Німеччини почали виготовляти «цукрові ціпки». Завдяки такій формі ними також можна було легко прикрашати різдвяну ялинку.

До Сполучених Штатів їх привезли німецькі емігранти. У 1920–х роках Боб МакКормак відкрив власний бізнес і почав виготовляти цукерки у промислових масштабах. До речі, його швагро і католицький священик Ґреґорі Келлер винайшов машину, що полегшила процес закручування.

Отож навіть дрібниця, така як цукерка, може стати нагодою для нас, батьків, розповісти дітям різдвяну історію.

Джерело