Тест на сумісність: чи можливі ідеальні стосунки у вашій парі?

Тест на сумісність: чи можливі ідеальні стосунки у вашій парі?
Тест на сумісність: чи можливі ідеальні стосунки у вашій парі?

Коли ми закохуємось, ніби хтось вдягає на наші очі рожеві окуляри і ми вважаємо коханого ідеальним. Навіть якщо і помічаємо якісь недоліки, вони здаються милими та незначними. Та це триває недовго. Зазвичай рожевих окулярів кохання вистачає на рік-два, а далі ми залишаємось сам на сам з реальною людиною, яка чомусь подобається нам все менше і менше. «То що ж, значить він не був моєю половинкою», – говоримо розчаровано. А далі хтось змиряється і живе з партнером без любові, просто щоб не бути одному, інші ж вирушають на пошуки «справжньої половинки», знаходять – і через деякий час знов розчаровуються.

Невідомо хто і невідомо коли вклав у наші голови уявлення про те, що десь блукає по світу наша «половинка», наша ідеальна пара. І варто тільки її зустріти – і все, справу зроблено! Сімейне щастя на все життя забезпечене, можна розслабитись і нічого не робити. Ймовірно, така картина складається ще в дитинстві, після прочитання «Попелюшки», «Сплячої красуні» та інших прекрасних вигадок для дівчат. «Вони одружились та жили довго і щасливо». І чомусь ніде не написано, скільки разів протягом цього «довго» вони сварились та мирились. Чи ображались одне на одного? Чи дарував він їй квіти? Чи готувала вона його улюблені страви? Хто з них вставав вночі до плачучого немовлятка? Як вони проводили час разом? І ще безліч запитань, відповідей на які у жодній казці немає.

Тому ті жінки ( та й чоловіки), які дотримуються такого «казкового» підходу до стосунків, приречені на самотність чи нескінченну зміну партнерів в пошуках того «єдиного і найкращого». Правда життя полягає у тому, що стосунки можна побудувати абсолютно з будь-якою людиною.  Тому сміливо можна виходити заміж навіть за першого зустрічного Жартую. Зрозуміло, що з однією людиною будувати стосунки простіше, з другою складніше. Та все залежить виключно від бажання обох партнерів. Якщо двоє люблять одне одного і твердо впевнені, що їм потрібні ці стосунки – вони можуть подолати все. Різницю у вихованні, віці, статусі, прийняти національно-культурні особливості партнера, нюанси його характеру та світогляду. Якщо ж ставлення до стосунків споживацьке і характеризується принципом «ти змінюйся для мене, а я в собі нічого міняти не буду», рано чи пізно така пара розійдеться.

Отже, висновок такий: абсолютно несумісних людей немає! І близька людина допомагає нам відкрити в собі щось нове, розвинути в собі ті риси характеру, яких нам не вистачає.

На думку автора, не варто намагатись будувати сімейні стосунки у випадках, якщо:

  • Чоловік агресивний, піднімає руку на жінку;
  • Один з партнерів постійно принижує другого (обзиває, знущається тощо);
  • Хтось в парі має алкогольну або наркотичну залежність і не намагається її позбутись;
  • Один з партнерів не хоче цих стосунків, не готовий до них.

Навіть такі варіанти не є безнадійними, тільки вони вже вимагають кваліфікованої допомоги спеціалістів, зокрема сімейного психолога.

А що ж робити парам, які не мають подібних проблем, та все ж, проживши певний час разом, перестали почуватись щасливими? Подавати на розлучення? Зберегти сім’ю і жити без відчуття щастя? Ні, ні і ще раз ні! Стосунки можна і потрібно змінювати. Не спостерігати за ними збоку, сумно порівнюючи їх з тими, яких нам хотілось би, а розумно корегувати, скеровуючи у потрібному напрямку.

Так вже склалось, що словосполучення «будувати кар’єру» викликає у нас повагу, натомість фраза «будувати сім’ю» – хіба що іронічну посмішку. Ми витрачаємо п’ять років життя, щоб опанувати певну професію, та чомусь не вважаємо за потрібне витратити і декількох годин свого часу, щоб дізнатись, як зберегти мир та спокій в родині, як зробити так, щоб кохання тривало у пари довгі роки.

У сучасному світі є величезна кількість дійсно безцінних знань про те, як збудувати щасливі стосунки. Можна успішно опанувати їх самостійно або, якщо все надто важко та заплутано, звернутись до професіонала – психолога чи сімейного консультанта. Закликаю вас не зволікаючи ставати знаючими та мудрими капітанами корабля під назвою «Кохання», і насолоджуватись стосунками своєї мрії не з кінофільмів, а у реальному житті !

Автор: Марина Щепаняк

Тест на сумісність: чи можливі ідеальні стосунки у вашій парі?
Тест на сумісність: чи можливі ідеальні стосунки у вашій парі?