Туристична віза в США – детальний практичний опис як отримати гостьову американську візу в Посольстві США. Реєстрація і перелік документів

В цій статті описується весь процес отримання візи в США, опираючись на власний досвід автора.

До отримання візи, мені здавалося, що на неї можуть претендувати якісь круті бізнесмени, щасливчики і люди, які роками прагнуть цього, які вкладають багато часу і грошей для цього папірця в закордонному паспорті.

По факту, виявилось все дуже просто і від виникнення бажання до отримання візи на руки пройшло не більше 2 тижнів і кількасот доларів. Про алгоритм як отримати візу США, реєстрацію, перелік документів та про ціни детально читайте нижче.

Туристична віза в США

 Туристична гостьова віза в США B-1/B-2.

Саме про цю візу йде мова в даній статті. Напевно, це найпопулярніша віза до Америки, діє вона протягом 10 років з правом багаторазового в’їзду на територію США з правом там перебувати не довше півроку за один заїзд.

Офіційно тлумачення цієї візи наступне:

Гостьова віза B-1/B-2 призначена для короткотермінових ділових (B-1) або розважальних поїздок до США та поїздок із метою отримання медичної допомоги (B-2). Зазвичай віза категорії B-1 видається особам, які в’їжджають до США для консультацій із партнерами по бізнесу, відвідування наукових, освітніх, професійних або ділових заходів/конференцій, вирішення майнових питань або участі в ділових переговорах. Віза категорії B-2 видається для поїздок із метою відпочинку, в тому числі туризм, відвідування друзів або родичів, отримання медичної допомоги та участь у заходах груп за інтересами та заходах соціального або благодійного характеру. Часто візи категорій B-1 та B-2 об’єднують і видають як одну візу: B-1/B-2.

Які потрібно документи на візу США, реєстрація на візу

Отже, ви задалися ціллю відвідати США і для цього отримати туристичну візу на 10 років. Що робити першим ділом?

Потрібно знати, що зробити візу в США можна не лише в Україні, і ніщо не зобов’язує вас робити це саме в тій країні, в якій ви живете. Виявляється значна кількість українців подає документи на візу в Кракові, У Варшаві.

Перелік документів для реєстрації на візу США: а немає такого, в мене глянули лише в закордонний паспорт. Проте в мене була масивна папка з документами, які рекомендували мати при собі. це були: Паспорт України, Закордонний, Ідентифікаційний, документи на житло, на авто, виписка по депозитам, виписка про рух і залишок коштів на картці, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, роздруківка броні на готель в Нью Йорку, документи людей що мали летіти зі мною (ніби все).

Реєстрація на візу США це фактично заповнення анкети на сайті ustraveldocs.com і проплата грошей (консульський збір) за рогляд вашої анкети. Тут важливо знати, що в разі відмови у візі – гроші не повертаються.

  1. Йдемо на сайт http://www.ustraveldocs.com/ua_ua/index.html – створюємо аккаунт і вибираємо розділ заповнення заяви на візи. Вибираємо неіміграційну візу і заповнюємо анкету. Заповнювати анкету на візу потрібно англійською мовою так щоб вас зрозуміла людина, що буде читати її, тому до заповнення цієї анкети потрібно віднестися відповідально і зробити все без помилок. Які дані потрібно вносити можете глянути тут. Перед заповненням анкети потрібно зробити ще фото в фотоательє, там є ряд вимог до фотки, тому краще самому не робити ,а сходити таки до професіоналів. Фотку зберегти собі в цифровому вигляді, вона потрібна буде для анкети.
    Вибираємо зручний час для проходження співбесіди в Києві.
  2. Проходимо по посиланню для оплати консульського збору – http://ustraveldocs.com/ua_ua/UADepositSlip2.html?fee=73&quantity=1 – вам згенерується квитанція на оплату, куди потрібно внести вашу особу, дату народження, адресу, дату. Цю квитанцію потрібно роздрукавти на папір і піти у Райффайзен Банк Аваль проплатити. Станом на літо 2018 ціна за туристичну візу США складає 4480 грн. Тільки цей банк і тільки паперова квитанція.

Після цих двох кроків чекаємо на визначену дату співбесіди, яка відбудеться в Києві.

Посольство США в Києві: проходження співбесіди на отримання візи

Ось ми приїхали до Києва і прямуємо в посольство США за адресою вул. Сікорського, 4 (колишня вул. Танкова).

Найоптимальніше туди добратися це вийти на станції метро Берестейська і пройтися 10 хв пішки, див карту нижче.

 

 

Посольство США в Києві

Біля входу у посольство будуть працівники, яким треба показати паспорт і вони вас впустять всередину відповідно до назначеної години. Всередину не пускають з речами, тільки папка з документами, годинник, окуляри, прикраси. Решту речей можна буде залишити в камері зберігання біля входу у посольство. Камера зберігання це вантажівка з будою, де за 50 грн потримають ваші речі, поки ви будете проходити співбесіду.

Отже зайшли ми всередину: нас чекає огляд як при посадці на літак, далі потрапляємо через прохідні в залу де нам назначать номерок і залишиться чекати його на табло з вказівкою до якого віконечка йти. Перший раз для зняття відбитків пальців, а наступний вже для розмови з представником посольства від якого залежить чи отримаєте візу в США. В посольстві ви не заблудитесь, на кожному кроці вас скерують куди йти.

Там є всього 5 віконечок із комісарами, які приймають співбесіди. Час співбесіди це 2-3 хвилини, іноді до 5 хвилин. Вас запитають чому їдете в США, на скільки часу, де працюєте, з ким їдете і можливо все. Автора цих рядків навіть не попросили відкривати папку з купою документів, просто кілька питань і все – ВАШУ ВІЗУ ОДОБРЕНО і вручають синій папірець про задоволення візи. Якщо візу не задовольнили, то папірець на руки отримаєте білий. Чекати не прийдеться, оскільки відповідь відразу після розмови з комісаром. Розмовляють вони російською мовою з акцентом. Вся ця процедура в посольстві займає біля 2 годин. За моїми спостереженнями у посольстві, десь половина людей отримують візи, решта відмови.

Вашу візу пришлють кур’єрською службою TMM Express у ваше місто через 5-10 днів.

Успіхів!