УЗД під час вагітності: що треба знати майбутній мамі

УЗД під час вагітності: що треба знати майбутній мамі
УЗД під час вагітності: що треба знати майбутній мамі

Вагітність – радісний час очікування. Водночас це період особливої турботи і про здоров’я майбутньої мами, і малюка. 

Однією з обов’язкових процедур є ультразвукова діагностика (УЗД) https://alternatyva.clinic/services/ultrazvukova-diagnostyka/. Завдяки цьому методу вже на ранніх термінах можна діагностувати патології розвитку плода. 

Як показує практика, регулярні УЗД – кращий спосіб контролювати перебіг вагітності. Діагностика не тільки допомагає визначити стать малюка, а й побачити, чи нормально розвивається майбутня дитина. 

Ефективно та безпечно

Часто жінки переймаються, чи безпечна процедура для малюка і чи не вплине на його розвиток? Фахівці запевняють: УЗД використовують вже понад 50 років, і за цей час нема ні одного дослідження, яке б показало шкідливий вплив процедури. 

Цей спосіб діагностики безпечний, він не викликає болючих відчуттів, дискомфорту, а також не має негативних наслідків ні для майбутньої мами, ні для малюка. Однак дуже часто проводити процедуру також не рекомендують. Зокрема, у перші  тижні, коли формуються органи плоду. 

Оптимальний варіант – 3-4 УЗД протягом вагітності: у 12 тижнів, на 22 та 32 тижнях. Перше дослідження допомагає визначити аномалії розвитку хромосом, уточнюється термін розвитку. 

У країнах Європи перше УЗД роблять в 11-13 тижнів. В Україні переважно це 9-11 тижнів. Однак фахівці рекомендують проводити перше скринінгове дослідження на 11-12 тижні. Саме на першому УЗД можна дізнатися, чи буде одна дитина чи двоє. 

Існує низка показань для проведення процедури на дуже ранніх термінах. Зокрема:

  • якщо розмір матки не відповідає можливому терміну вагітності;
  • часті кров’янисті виділення;
  • відсутність місячних, ниючі болі внизу живота;
  • у разі штучного запліднення (ЕКЗ), щоб визначити розвиток ембріона.

Коли і чому: особливості діагностики на різних термінах

Друге УЗД  (20-21 тиждень) дозволяє визначити стать дитини, до того ж з майже стовідсотковою точністю. Адже на цьому терміні вже можна побачити будову органів та систем організму. А також визначити, чи нормально розвиваються центральна нервова та серцево-судинна система. 

Анатомічна структура серця добре візуалізується  саме після 20 тижня. Тому проводити другий скринінг раніше не варто.

УЗД після 30 тижня допомагає визначити, чи є затримка внутрішньоутробного розвитку плода. Якщо є якісь відхилення, то необхідне лікарське втручання. Саме вчасна діагностика може знизити ризик передчасних пологів і народження недоношеної дитини.

Якщо жінка чекає двійню, то скринінг у третьому триместрі допоможе визначити положення малюків і спрогнозувати можливий перебіг майбутніх пологів (природні чи кесарів розтин).

Під час вагітності лікар може призначити і позапланове дослідження. Причинами можуть бути патологічні стани матері, які можуть загрожувати життю плоду (травми, хвороби). А також – коли плід зайняв неправильне положення чи почалося передчасне відшарування плаценти. У таких випадках лікар може призначити УЗД в будь-який момент, щоб визначити можливу загрозу для життя матері чи малюка.

Чому варто обрати клініку «Альтернатива»

Сьогодні у кожному місті є заклади, де можна зробити УЗД під час вагітності. Однак при виборі клініки важливо звернути увагу на якість надання послуг, поцікавитися відгуками пацієнтів. Важливо, які фахівці тут працюють. 

У клініці  репродукції людини «Альтернатива» у Львові можна провести скринінги на різних термінах вагітності. Крім того, сюди варто звернутися, якщо ви тільки плануєте поповнення в сім’ї. Тут пропонують якісний сервіс європейського рівня,  індивідуальний підхід до кожного пацієнта, сучасні технології та перевірені методи лікування. 

У клініці панує затишна домашня атмосфера, і кожна майбутня мама буде  почуватися тут комфортно. Досвідчені фахівці використовують сучасне обладнання, тому тут гарантують максимально точний результат!