Ведучий чи ведуча на весілля – як обрати?

Ведучий на весіллі може стати для вашої події або великим подарунком, або ж тим, хто зіпсує цей день неякісною роботою. Він є важливим учасником весілля, і відповідає за головний атрибут кожного свята – настрій, тому поставтесь серйозно до пошуків потрібної кандидатури.

У цій людині вам має подобатися усе: від голосу і зовнішнього вигляду до манери спілкування і ставлення до вашої пари. Адже саме його голос звучатиме на весіллі, а його стиль і підхід до побудови розважальної програми можуть прикрасити атмосферу дня або зруйнувати її зовсім. Навряд вам захочеться перебувати у напрузі весь день, нервуючи, що ведучий швидко розмовляє, забуває імена близьких родичів, пропускає такі важливі моменти, як танок доньки з татом, змушує гостей позіхати, поглядаючи на годинник. Тому заздалегідь продумайте усі вимоги до ведучого на весіллі, і ознайомтесь з великою кількістю резюме, перш ніж зробити вибір. Пам’ятайте, чоловік це, жінка чи навіть пара ведучих – вирішувати вам.

А ми у нашій статті дамо кілька рекомендацій, які допоможуть обрати не лише стать чи кількість ведучих, але й підкажуть, які обов’язки ви можете покласти на цього важливого учасника вашого весілля.

Навіщо вашому весіллю ведучий

Щоб зрозуміти, наскільки вам потрібен ведучий або ведуча на весілля, вивчіть усі переваги співпраці з професіоналом.

В обов’язки ведучого частіше за все входить:

  • представлення гостей події, членів сімей молодят
  • проведення весільної вечірки, координація розважальної програми
  • відстеження порядку подій протягом весілля
  • вирішення непередбачуваних проблем, які потребують швидкої реакції та підготування відволікаючих маневрів

Після того, як ви наймаєте ведучого на весілля, ви маєте переконатися у тому, що вам гарантують індивідуальний підхід, і ця людина заглиблюється у процес, інакше ви ризикуєте власним спокоєм.

Як скласти план дій

Ведучий часто пропонує більше послуг, ніж передбачає стандартний список. Багато професіоналів запропонують вам фотобудки, власні музичні програми, реквізит для фото, світло, апаратуру, спецефекти або навіть сцену. Іноді у ведучих є заздалегідь продумані виступи, які також можуть вас зацікавити. У процесі приготування домовленостей обговорюйте, яку додаткову оплату потрібно вносити за ті або інші послуги, та чи не перевищує ця сума середню вартість послуг.

Перед тим, як обрати певного кандидата, проведіть дослідження. Порахуйте позитивні та негативні відгуки, ознайомтесь з прикладами робіт. Порівняйте стиль подій, на яких працювали ведучі, з вашим весіллям. Складіть програму банкета та розважальну програму, а в окремий список додайте разом з координатором весілля усе, що необхідно для кожного окремого пункту. Почніть складати план з прибуття гостей, представлення пари та церемонії, а завершити його можна фінальним прощанням та від’їздом молодят. Уся ця інформація стане ведучому у нагоді.

Корисною може бути також спільна зустріч з координатором та ведучим. На ній ви маєте змогу визначити обов’язки кожної сторони. Важливо, щоб підрядники не заважали роботі одне одного та не втручались у неї, інакше деякі сфери задач можуть залишитися без контролю. Створіть “шпаргалку” для ведучого, щоб уся інформація про пару і про кожного з наречених була в нього під рукою. Додайте до фактів цікаві випадки з дитинства та вашої історії стосунків. Деякі деталі можуть надихати ведучого на зворушливі жарти. Намагайтесь попередити його про ймовірні ризики, наприклад, про людей, які можуть підготувати для весілля недоречну промову. Досвідчений професіонал здатен “гасити пожежі” вчасно. Обговорюйте дресс-код та стиль ведучого на весіллі. Якщо джинси та вільний стиль не підходять для події, попросіть його або її вибрати більш святкове вбрання.

Розрахуйте таймінг події спільно з ведучим. Щоб банкет не затягнувся через родича, який може годинами говорити у мікрофон, і вам не довелось платити більше підрядникам, досвідчений ведучий використає свої організаторські здібності, обережно та вміло перериваючи ораторів.

Кожна подія дня має бути визначена з точністю до хвилини, щоб ведучий міг слідкувати за її перебігом, а важливі для вас моменти були включені у програму, наприклад, “ритуал” підкидання букета нареченої, розрізання святкового торта, перший танець.

Під час знайомства з ведучим на весілля, звертайте увагу на характер людини. Якщо він легка особистість, ймовірність того, що ведучий вирішить проблеми без шкоди для атмосфери весілля, значно зросте.

Чи потрібно обирати

Питання статі ведучого також має значення. Іноді молодятам простіше знайти спільну мову саме з жінкою. Ведуча на весіллі додасть ніжності у стиль події. Можливо, вам більше подобається м’який голос або неспішний ритм події, тоді, дійсно, слід подумати про роботу з жінкою. Окрім того, деякі пари надають перевагу жінкам у якості ведучих, оскільки їх лякає перспектива надто різких жартів і зухвалої поведінки з боку ведучого-чоловіка. Розмірковуючи над тим, чи варто брати на роботу ведучу на весілля, не забувайте про третій варіант – пару ведучих. Взявши на роботу чоловіка та жінку, ви будете вільні від необхідності обирати. Також ви отримаєте багато переваг від командної роботи професіоналів на великій події.

Переваги участі у події пари ведучих:

  • високий статус події, на яку запрошено більше 100 гостей
  • взаємодія ведучих, жартівливі зауваження один одному
  • романтична атмосфера, яку створює пара ведучих
  • командні змагання
  • відсутність незручних пауз
  • доповнення одне одного і більш широкий спектр різноманітних здібностей

Робота пари ведучих на одній події потребує злагодженості, чіткого розуміння задач та їхнього розподілу. Тому обираючи формат пари, слідкуйте за відносинами між ведучими та стилем спілкування між ними.

Ризик недоречний

В зону ризику потрапляють ведучі, які навіть у щоденному спілкуванні вживають ненормативну лексику. Виключайте таких людей зі списку кандидатів.

Наскілки кумедними не здавались би вам пікантні жарти у фірмовому стилі ведучого на весіллі, від такого предендента також краще відмовитись. Ймовірно, він не втримається від сумнівного гумору і на весіллі.

Слід звернути увагу на те, скільки алкогольних напоїв звик вживати ведучий від час роботи на весіллі. Запитайте його про це прямо, щоб уникнути проблем у майбутньому. Нетвереза людина навряд зможе виконати свої робочі обов’язки як слід.