Види плавальних басейнів

Для тих, хто полюбляє відвідувати СПА та басейни, купити або зробити власноруч штучну водойму вдома – обов’язкова потреба. Власний басейн – це відмінне місце для відпочинку наодинці, в компанії друзів чи з родиною. Щоб отримувати максимум насолоди під час плавання, треба правильно обрати ємність. Допоможе у цьому запропонована класифікація.

За сезоном використання

Бажаєте проводити час в теплій воді лише влітку чи і взимку також? Відповівши на це запитання, зрозумієте, який саме басейн вам потрібен. За сезонністю відвідування ємності класифікують на:

  • Літні басейни.

Конструюються на вулиці та є гарним варіантом для проведення часу на подвір’ї. Під час спеки поринути у прохолодну воду – справжня насолода. Та відрита водойма потребує ретельного догляду, адже всередину потрапляє пил, гілки та листя, сміття. Для перешкоджання засміченню води треба закривати басейн навісом, замовити прозорий купол з полікарбонату або придбати шатер. Завдяки цьому рідина довше залишатиметься чистою, а домашні тварини й дикі птахи, які пролітають над ємністю, будуть у безпеці. Є й альтернатива – накривання ролетом або солярною плівкою.

  • Зимові басейни.

Створений на присадибній ділянці резервуар може слугувати своєму власникові не лише спекотні дні, а й коли зимно. Це можливо, якщо проведено обігрів. Зауважте, що система, яка забезпечуватиме вас водою комфортної температури, повинна бути встановлена на етапі будівництва басейну.

  • Криті басейни.

Домашні конструкції дозволяють насолоджуватися водними процедурами як влітку, так і в зимовий час. Споруджуються на першому поверсі будинку або у підвальному приміщенні, а їхній проект зазвичай є частиною плану будівлі. Якщо маєте спеціальний павільйон, замисліться про встановлення СПА. Гідромасаж не лише неймовірно приємний, а й корисний для дорослих та дітей. Існують конструкції великого розміру з режимом зустрічної течії, котрі є незамінними для занять спортивним плаванням.

За способом створення

Залежно від того, який об’єм матиме водойма, треба обрати рівень її заглиблення. Їх налічується 2:

  1. Заглиблені.

У вас дача і ви плануєте зробити великий басейн? Чаша має знаходитися на рівні землі. Перевагами є надійність та міцність конструкції, які гарантують тривалий експлуатаційний термін.

  1. Напівзаглиблені.

Частково занурені в бетон. Встановлення є доцільним, якщо планується купівля готової композитної чаші зі скловолокна.

За особливостями очисної системи

Головна умова комфортного користування власною штучною водоймою – чистота. Підтримувати її допомагає спеціальне очисне обладнання. За його типами басейн може бути:

  • Переливний. Рівень води досягає борта або пола. Очищення води відбувається за допомогою жолобів-решіток, розташованих по периметру, а також додаткової фільтраційної ємності. Вирізняються зручністю користування, мають стильний вигляд, але мають високу вартість.
  • Скімерний. Рівень води знаходиться на 20 см нижче краю. Головна відмінність – верхній бруд видаляється настінним скімером, а нижчі шари стають чистішими завдяки донним стокам.

Покупці басейну повинні знати просте правило: вартість – показник якості виробу. Чималі параметри, якісний матеріал, додаткові функції – усе це ознаки ємності, яка не може коштувати дешево.

На басейні не можна заощаджувати, адже від його витривалості та рівня комфорту залежить те, чи будете ви та ваші рідні задоволені новим місцем для відпочинку. Відповідально поставтеся до вибору товару – і ваш дім стане ще затишнішим.