Вода, очищена за допомогою зворотного осмосу – користь чи шкода?

Вода — основа всього живого на нашій планеті. Від її чистоти залежить здоров’я живих істот, в тому числі й людини. Враховуючи це, процес очищення рідини набуває великого значення, головне обрати правильний спосіб. Фільтрація зворотним осмосом виступає одним із самих дієвих методів, хоча і має свої особливості. Щоб більше дізнатися про якісну і корисну воду, достатньо перейти за посиланням https://waterclub.od.ua/.

Процес фільтрації води

Водопровідна вода вирізняється високим рівнем жорсткості та має у своєму складі велику кількість домішок, які не завжди приносять користь людському організму. Поряд з безпечними бактеріями та мінералами питна рідина може містити чимало металів і шкідливих хімічних сполук. Їх відокремлення являється основним завданням процесу фільтрації, з використанням різних елементів. У всіх випадках особлива роль відводиться мембранам. Вони встановлюються у фільтрах і затримують бактерії та віруси, не даючи їм потрапити у воду.  

Принципи роботи системи зворотного осмосу

Очищення рідини з використанням системи зворотного осмосу — сучасний спосіб отримання абсолютно чистої води без застосування хімічних реагентів і інших шкідливих компонентів. Обладнання містить багаторівневу очисну систему, яка й визначає принцип її роботи. Основними компонентами в даному випадку будуть:

  • фільтри попереднього очищення (виокремлюють з води хлор, хлорорганічні сполуки);
  • зворотноосмотична мембрана (на 99% затримує солі важких металів і хвороботворні бактерії);
  • постфільтр з активованим вугіллям, основне завдання якого усунути неприємний запах рідини. 

В окремих моделях обладнання зі системою зворотного осмосу передбачений ще й мінералізатор. Він забезпечує насичення рідини корисними для здоров’я мінералами. 

Переваги використання системи зворотного осмосу

Очищена питна вода без домішок хімічних речовин — це реальність, яка стала можливою завдяки унікальній конструкції фільтрації елементів системи зворотного осмосу. Картриджі фільтрів сприяють:

  • видаленню солей важких металів, хлору і його хімічних сполук;
  • очищенню води від нітратів, пестицидів, паразитів і хвороботворних мікроорганізмів;
  • зниженню жорсткості рідини.

Помітно користь і для кухонної техніки. Посудомийна машина, блендери та комбайни прослужать набагато довше, адже на них не буде утворюватись накип, характерний для неочищеної речовини. 

Можливі недоліки очищення води 

Не дивлячись на вагомі переваги використання фільтрів для картриджів в системі зворотно осмосного очищення води, сьогодні можна почути й про можливу шкоду від використання такої системи. Основними її недоліками вважаються:

  • великий розхід води (для отримання 1 л очищеної рідини необхідно 3 л неочищеної);
  • висока вартість обладнання, в тому числі на його обслуговування при порушенні оптимального тиску в водопровідній системі;
  • габаритність конструкції;
  • можлива шкода для здоров’я при регулярному використанні дистильованої води.

Останнє твердження обумовлене затримкою солей, магнію та інших необхідних для організму елементів. Довготривале регулярне споживання очищеної зворотним осмосом води сприяє зниженню міцності кісток і хрящів, розвитку артеріальної гіпертензії. Це основна причина тривоги лікарів.

Очищення води від Waterclub супроводжується використанням стерильного обладнання та найновітніших систем фільтрації. Разом з тим корисні елементи зберігаються в повній мірі, тому її щоденне споживання не завдасть шкоди здоров’ю. Цей факт підтверджений високим попитом серед споживачів.