Вправи при сколіозі (кіфозі) хребта від Академії Грації у Львові

Вправи при сколіозі (кіфозі) хребта від Академії Грації у Львові
Вправи при сколіозі (кіфозі) хребта від Академії Грації у Львові

Тема, як лікувати сколіоз вдома у дітей та дорослих, можливо найпопулярніша серед наших читачів. На сторінці блог сайту Академія Грація, ми постійно пишемо різноманітні корисні статті про лікування хребта і сколіозу зокрема.

Сьогодні розбираємося, чи лікують сколіоз вправами, чи можливо виправити сколіоз лікувальною гімнастикою вдома, чи можна вилікувати 2 і 3 ступінь сколіозу лише вправами?

Поїхали!

Чи лікують сколіоз вправами вдома чи в спортзалі?

Відповідь 100% і однозначна: “Так, лікують сколіоз вправами”. Проте, це “так” повинно уточнюватися безліччю нюансів, які ми зараз розглянемо.

 • Лікування сутулості та сколіотичної постави можливе вдома, без особливого інвентарю, за допомогою спеціально підібраного комплексу вправ. Це займе приблизно 3 – 6 місяців регулярних занять. Найкраще поєднати з курсами лікувального масажу на початку лікування, щоб запустити процес реабілітації та в кінці – для закріплення результату.
 • Лікування сколіозу, кіфосколіозу та кіфозу 1 ступеня вже не можливе вдома без консультації чи нагляду спеціаліста. Чому? Дуже багато факторів будуть впливати на процес корекції постави. Найголовніший фактор, який визначає ефективність лікування сколіозу – це вік пацієнта. Найпідступніший сколіоз у віці 9 – 17 років. Навіть незначні помилки у виконання лікувальних вправ можуть призвести до шаленого прогресування аж до 3 ступеня сколіозу. Реабілітологи Академія Грація при 1 ступені сколіозу, кіфозу, кіфосколіозу та плоскостопості НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ займатися самолікуванням і шукати лікувальні вправи в інтернеті. Адже призначення кожної вправи має бути індивідуальне, залежно від характеру викривлення хребта.
 • Лікування сколіозу, кіфосколіозу та кіфозу 2 і 3  ступенів абсолютно НЕ МОЖЛИВЕ ВДОМА. Потрібна професійна діагностика, адекватний курс лікування опорно-рухового апарату, який враховує вік, стать та фізичну підготовку, курс фізіотерапевтичних процедур, корекція харчування, організація місця сну та навчання та медикаментозний супровід.

Як можна лікувати сколіоз 2 або 3 ступеня вдома, якщо Ви не зі Львова?

Для прикладу, Академія Грація пропонує 10-денний інтенсив – Курс для приїжджих. Цей курс авторський від Оксани Слінько (досвід 30 років).

Курс для приїжджих включає в себе:

 1. Авторську 2-годинну діагностику 
 2. Прописання індивідуального курсу корекції постави на 3-6 місяців
 3. Складення програми лікувальної гімнастики від найпростіших вправ до авторської методики повзання.
 4. Курс масажу та фізіопроцедур по 10 сеансів для запуску процесу корекції постави
 5. Запис індивідуального відео з вправами, які будуть виконуватися вдома 3-4 рази в тиждень протягом 3-6 місяців.
 6. Індивідуально виготовлені ортопедичні вироби для стабілізації шиї, при потребі корсети для спини, індивідуальні ортопедичні устілки.
 7. Інвентар для виконання вправ (гантелі, підкладки під коліна, бандажі, тощо.)

Лікування сколіозу, кіфосколіозу та кіфозу 4-го ступеня абсолютно НЕМОЖЛИВИЙ ВДОМА та у 99% не можливо без операції. 

Чому 99%? 1 % ми даємо тим пацієнтам, які можуть просто стримувати прогресування та ускладнення і, можливо, досягнуть корекції викривлень та деформації хребта на кілька градусів.

У класичній медицині лікування 4-го ступеня сколіозу можливе лише операбельне!

Підсумовуючи інформацію, даємо 3 найголовніші поради від Академія Грація. Міжнародний Центр корекції постави (Львів):

 1. Ми радимо не зволікати з порушеннями постави. Особливо переконливо просимо батьків, чиї діти знаходяться у віці активного фізичного і гормонального розвитку, не чекати самозцілення при найперших проявах викривлення хребта. Між 1 та 3 ступенем сколіозу може пройти декілька місяців, а лікування затягнеться на роки. Танці, басейн, футбол та вправи з інтернету ніколи не допоможуть при лікуванні хребта – потрібні спеціальні лікувальні вправи.
 2. Лікування сколіозу, кіфосколіозу, кіфозу, плоскостопості, гіперлордозу та інших захворювань хребта можливе і вдома за допомогою спеціальних вправ лікувальної фізкультури, але тільки у комплексі з наглядом спеціаліста та у поєднанні з масажами, фізіопроцедурами (біостимуляція, магнітотерапія, кінезотерапія, сухе витяжіння хребта, тощо).
 3. Курс лікування сколіозу (та інших деформацій хребта) вправами повинен постійно змінюватися, ускладнюватися та вдосконалюватися. Сколіоз – це захворювання не кісток, як думають багато, а вади розвитку м’язів, які утримують хребет. А м’язи за своєю природою здатні звикати до навантажень і прогрес лікування на одних і тих самих вправах зупиниться.
 4. Для зручності є індивідуальні заняття з інструктором, індивідуальні заняття онлайн, заняття групові (по 2, 3 чи 4 дітей/дорослих).
 5. Завжди є система знижок чи подарункових занять при купівлі абонементу.

Якщо Ви помітили ознаки сутулості чи асиметрії плечей (або лопаток) у дитини, не чекайте, поки зігне спину дитини або виросте горб – звертайтеся на консультативний огляд чи записуйтесь авторську 2-годинну діагностику в Академія Грація у Львові, отримайте поради реабілітолога та розпочніть адекватне ефективне лікування хребта.

Також нагадуємо, що у нас є профілактичний комплекс вправ для здорової постави, який допоможе запобігти порушенням постави та облегшити болі в спині при сидячій/стоячій  роботі чи при важких фізичних навантаженнях. Його можна придбати та виконувати вдома у зручний час.

Для безкоштовної консультації зі спеціалістами Центру корекції постави дзвоніть 0983669886 або замовляйте зворотній дзвінок на сайті https://www.akademia-gracia.com/