Все, що потрібно знати про інгаляції для дітей. Чи потрібен всім дітям інгалятор? Лікуйтеся з розумом!

Все, що потрібно знати про інгаляції для дітей. Чи потрібен дітям інгалятор? Лікуйтеся з розумом!

Небулайзер – це прилад для доставки ліків в нижні дихальні шляхи. З рідини утворюються мікро-часточки. Настільки маленькі, що при вдиханні можуть потрапляти в дрібні бронхи та легені.

Прилад дуже популярний останні 5-10 років. Мало не в кожній хаті вже є такий інгалятор. Чи потрібен він всім родинам з дітьми?..

Якщо ви досі не купили небулайзер – то з вами все 👌ок!

А яких випадках такий інгалятор дійсно потрібен: – обструктивний бронхіт: інгаляції з сальбутамолом (“вентолін”, “небутамол”), іпратропію бромідом (“беродуал”) – це засоби для зняття спазму бронхів;
– стенозуючий ларинготрахеїт (інгаляції з гормонами, наприклад “пульмікорт”);
– муковісцидоз (хронічне захворювання легень, можуть знадобитися інгаляції з антибіотиками). На цьому перелік показань закінчується.

👉Доповнення завдяки вашим коментарям:
При лікуванні бронхіальної астми біль ефективно використовувати спейсери. Це такий пристрій для вдихання ліків з порошкового балончика.
Тому що при використанні небулайзера частина дози ліків втрачається: осідає в порожнині рота і глотці, частина потрапляє в повітря кімнати.

⛔Не можна лікувати небулайзером:
– нежить;
– кашель, викликаний затіканням слизу в глотку з порожнини носа (дуже часта причина вологого кашлю);
– аденоїди;
– психогенний кашель.

При ГРВІ організм намагається зупинити збудника на рівні носоглотки – для цього виробляється слиз в носі, виникає місцевий набряк в носоглотці, активно працюють лімфовузли в глотці. З мікрочасточками рідини небулайзер допомагає фактично вдихнути віруси глибше. Інгаляції без показань можуть нашкодити.

Наведу поширені засоби, котрі НЕ ТРЕБА використовувати для інгаляцій:

⛔ декасан. У нормальних лікарів від цього слова тіпається око. Наведу цитату з інструкції: “Діти: Застосовувати для лікування дітей віком від 12 років з хронiчним бронхiтом у фазi загострення”. ВСЕ.
Ніде не написано дихати цим розчином для лікування ГРВІ, особливо у маленьких дітей!
Це розчин для знезараження ран, гнійників на шкірі, для дезінфекції рук і інструментів. До правди сказати, антисептичні здатності слабенькі.
При вдиханні може викликати спазм бронхів, набряк в дихальних шляхах, печіння у грудях. Викиньте з своїх аптечок цей розчин і ніколи не наливайте його в небулайзер вашим дітям! Це шкідливо! Ніде в світі ним не лікують маленьких дітей. (Та і великих, якщо чесно – теж).
⛔ Фіз.розчин: ви здивуєтесь, але в світових протоколах ніде немає такої процедури – інгаляції з фіз.розчином.
⛔Саморобні коктейлі – наприклад, фіз.розчин, антибіотик, дексаметазон.
⛔Гідрокортизон з ампул – це розчин для ін’єкцій. При вдиханні може пошкоджувати дихальні шляхи через те, що має мікрокристалічну структуру.
⛔оральні протиалергічний краплі. Зустрічала випадки, коли алерзин і феністил капали в небулайзер і цим дихали. Якщо краплі призначені для ковтання, це значить що можна використовувати лише так.
⛔Боржомі і інша мінеральна вода. Розчини для вдихання повинні бути стерильні. Мінеральна вода при вдиханні може викликати набряк дихальних шляхів, надмірне виділення мокротиння, спазматичний кашель. Ніде в світі немає рекомендацій дихати питною мінеральною водою. Не робіть цього, будьласка.
⛔морська вода з моря. Та, яку ще літом набрали в пляшку і вона стоїть вдома. При вдиханні через інгалятор може спричинити важку пневмонію.
⛔Відвари трав. Ризик алергічної реакції, ризик погіршення дихальних розладів. Якщо дихати ромашкою – вона ніяк не вбиває віруси або бактерії дихальних шляхах.Не застосовуйте відвари трав для інгаляцій. Це традиція з музею медицини.

Гасло “небулайзер – в кожен дім!” – це витвір маркетологів. В цьому немає потреби більшості дітей. Не треба купувати небулайзер просто через те, що у вас маленька дитина.
Всім бажаю здоров’я!
Текст носить ознайомчий характер. За конкретним планом дій у вашому конкретному випадку – будь ласка, звертайтесь до лікаря.

Дитячий лікар, Лідія Бабич