Як часто відвідувати стоматолога: поради експертів

Як часто відвідувати стоматолога: поради експертів

Як часто рекомендується відвідувати стоматолога, щоб зменшити ризики проблем

Велика кількість людей приходить до стоматолога, тільки якщо в них вже болять зуби. На жаль, серед різноманіття лікарів різних спеціальностей, найбільший страх люди відчувають саме перед стоматологами. І вони не хочуть навіть чути про те, коли і навіщо потрібно звертатися до стоматолога. А все тому, що багато хто пам’ятає з дитинства, що походи до цього лікаря завжди були болючими і болісними.

Навіщо ходити на профілактичні огляди

В середньому, приходити на прийом для профілактичної перевірки варто хоча б кожні пів року. Періодично замислюватися про відвідування стоматолога, безсумнівно, варто, навіть якщо ви прекрасно дбаєте про порожнину рота. Професійне чищення дасть можливість підтримувати правильну гігієну зубів, що дозволить в майбутньому врятуватися від безлічі проблем. Під час чистки видаляється наліт і зубний камінь. Потім лікар полірує зуби спеціальним розчином і покриває фторируючим складом. Він не тільки зміцнює емаль, а й робить зуби білосніжними, а посмішку ще розкішнішою. Також з дантистом можна порадитися щодо підбору зубної щітки.

В той же час, за словами професіоналів, головну роль грає те, в якому стані знаходяться зуби людини і його ясна, адже якщо проблеми вже існують, тоді до лікаря слід ходити набагато частіше.

Чим частіше людина відвідує лікаря, тим швидше він зможе виявити симптоми можливого захворювання, і почати лікування до настання критичної ситуації. Так само, відвідуючи стоматолога вчасно, можна подати чудовий приклад дітям, які з дитинства усвідомлять, як важливо весь час доглядати за порожниною рота.

Як часто потрібно проводити профогляди у стоматолога

Тож як часто потрібно відвідувати стоматолога насправді? Однозначної відповіді на це питання немає. Тому що відповідь на нього фахівець дає індивідуально для кожного свого пацієнта. Частота може змінюватися, залежно від загального стану здоров’я організму, який також здатний впливати на здоров’я ротової порожнини.

Якщо відвідувати лікаря досить часто, стоматолог може вчасно помітити ознаки проблеми ще на початковій стадії. І усунути її без зайвого клопоту за короткий час.

Або ж коли з’явилися ознаки підвищеної чутливості зубів. Наприклад, зуби гостро реагують на холодне або гаряче, опухає обличчя та ін.

Крім планових оглядів для проведення профілактики, можуть виникнути ситуації, коли допомога стоматолога потрібно терміново. CIS наполегливо рекомендує звертатися до лікаря за будь-якого раптового болю, підвищеної чутливості зубів, а так само запаленні ясен. При наявності будь-яких хронічних захворювань у вас або ваших дітей, варто з’ясувати у свого стоматолога, чи не можуть ці захворювання вплинути на здоров’я зубів.

Говорячи про дітей, особливо малолітніх, батьки часто не можуть відразу зрозуміти, чи з’явилися у дитини симптоми, що вимагають втручання фахівця. Маленьких дітей особливо важливо водити до стоматолога регулярно, щоб своєчасно виявляти з’являються проблеми.

Чим частіше ви відвідуєте стоматолога, тим менше серйозних проблем отримаєте, і зможете зберегти істотні гроші, не витративши їх на дороге лікування.

Як привчити дитину відвідувати стоматолога

Якщо говорити про дітей, особливо маленьких або вже з брекетами, то батькам найчастіше важко буває помітити у свого чада тривожні симптоми. Дітки не завжди можуть чітко пояснити, що їх турбує. Тому бажано регулярно оглядати рот дитини самостійно, щоб своєчасно помітити перші ознаки травм або хвороб.

Досвідчені фахівці радять спланувати перші відвідини після появи першого зубчика, але ще до того, як малюку виповниться рік. Надалі такі візити дозволять звикнути до обстановки клініки і кабінетів, і навіть до інструментів, які так часто лякають дітей. Якщо дитина успішно привчиться з самого дитинства ходити до стоматолога на огляди, надалі він буде сприймати це як само собою зрозуміле. І такі візити стануть природньою частиною його життя.

Періодично ходити до стоматолога дуже важливо, щоб підтримувати здоров’я ротової порожнини. Навіть якщо карієсу ніколи раніше не було, подібна недбалість лише створить всі передумови для його розвитку. Щоб уникнути виникнення серйозних проблем в майбутньому, варто вже зараз запланувати профілактичні огляди і записатися на прийом до лікаря. Стоматолог допоможе зберегти посмішку красивою, а дисциплінованість в цій справі буде мотивувати вашу дитину.