Як покращити пам’ять у дітей? 8 простих способів поліпшити пам’ять дитини

Частою проблемою дітей дошкільного віку в наш час стає погана пам’ять. Природно, мама і тато ставлять собі питання, як розвинути пам’ять у дитини, адже вона необхідна малюкові не тільки в дитячому саду, але і надалі, під час навчання в школі.

Варто пам’ятати, що погана пам’ять у дітей буває дуже рідко, найчастіше вона просто недостатньо розвинена. Тому ми поговоримо про те, як покращити її за допомогою простих способів. 

Спосіб 1. Запитуйте, як пройшов день дитини

Не забувайте кожного вечора питати у свого малюка, як пройшов у нього день. Це чудовий спосіб тренування пам’яті. Дитина буде згадувати все що трапилося, встановлювати хронологію подій й намагатиметься це аналізувати. 

Не переживайте, якщо перші спроби малюка будуть невдалі. Його розповідь може здатися занадто плутаною та не логічною. Але з кожним днем ситуація стане кращою й дитина буде згадувати більше подробиць і деталей. 

Спосіб 2. Читайте з дитиною книги

Пам’ять потрібно розвивати змалечку. Тому навіть коли дитина ще маленька, намагайтеся більше часу проводити за книжками. Розповідайте перед сном цікаві казки, а згодом намагайтеся розказувати вірші, які легко запам’ятовуються.

Коли дитина буде читати самостійно, заохочуйте цю справу, щоб книга стала дитині найкращим другом. Не забувайте просити в малюка розповісти те, що він прочитав. 

Спосіб 3. Грайте з дитиною в слова

  • Називайте малюкові 10 слів і просіть його повторити їх. З часом можна ускладнювати завдання і просити називати слова певної тематики (фрукти та овочі, їжа, іграшки, дерева, квіти, які предмети є в кімнаті й т.д.). Намагайтеся запам’ятати ті слова, які малюк не зміг пригадати і повторюйте їх.
  • Для розвитку зорової пам’яті можна викладати перед малюком картинки (наприклад, 5-7 штук) і просити запам’ятати їх. Потім забираємо одну або декілька й просимо малюка назвати, які не вистачає. Також можна міняти картинки місцями й просити викласти їх так, як було спочатку.

Спосіб 4. Тренуйте уважність дитини

Згадайте журнали з дитинства «Барвінок». У них було багато завдань на уважність, зокрема віднайти, чим відрізняється одна картинка від іншої. Саме це завдання чудово тренує уважність та уяву дитини, а ще зможе її зацікавити. Таких завдань є дуже багато в мережі.

Спосіб 5. Освойте метод Цицерона

Суть його полягає в тому, що запам’ятовуються одиниці інформації треба подумки розставляти в добре знайомій кімнаті в строго визначеному порядкуГоловне правило цього принципу запам’ятовування – великі предмети ми подумки зменшуємо, а маленькі – збільшуємо.

Наприклад, дитині треба запам’ятати 5 слів – парасолька, ведмідь, апельсин, море, стілець. Тепер пов’язуємо елементи списків, намагаючись проявити якомога більше фантазії. На ручку дверей ми вішаємо парасольку, на підвіконня ставимо великий апельсин, перед ліжком розміщаємо стілець, крихітного ведмедя відправляємо гуляти під квіткою на вікні, а море – відправити бушувати в телевізорі.

Головне перед запам’ятовуванням заздалегідь визначити предмети, які будуть входити в схему шляху, щоб під час запам’ятовування не думати, чи пов’язувати черговий елемент з тим чи іншим предметом або зручніше пов’язати його з наступним.

Спосіб 6. Вивчайте з малюком іноземну мову

Іноземна мова — це чудовий спосіб покращення пам’яті, до того ще й дуже корисний. Достатньо вивчати від 5 до 10 нових слів в день. Також ще одним способом покращення пам’яті є гра на музичних інструментах або танці. 

Спосіб 7. Віддайте дитину на спорт

Дитина не  лише покращить свою фізичну форму, а й пам’ять завдяки фізичному навантаженню. Вправи, особливо на свіжому повітрі, покращують кровопостачання до мозку та сприятливо позначаються на його функціонуванні. 

Спосіб 8. Складіть правильний раціон харчування

Харчування також відіграє важливу роль у формуванні пам’яті молодого організму. Потрібно збільшити кількість продуктів в раціоні, які містять містяться речовини, необхідні для поліпшення мозкової діяльності, а значить, і для поліпшення пам’яті.

Найкращі продукти для пам’яті:

За матеріалами