Як розширити простір: 10 простих прикладів

Як розширити простір: 10 простих прикладів
Як розширити простір: 10 простих прикладів

Скільки б у вашій квартирі не було квадратних метрів, зі свого досвіду знаю, що їх ніколи не буде вистачати. А тому давайте обговоримо прийоми, які зроблять ваше приміщення просторіше, вони підійдуть і власникам маленьких квартир і масштабних апартаментів.

  1. При покупці текстилю, зупиніть свій вибір на тоні, схожому зі стінами, а за фактурою вибирайте не щільні тканини, ідеально підійде легкий хлопок. Можете сміливо комбінувати штори рулонні з тюлью або гардинами. А розширити віконний отвір ви зможете завдяки карнизу, розміщеному на самій стелі.Як розширити простір: 10 простих прикладів
  2. Якщо розвантажити підвіконня від книг, квітів і декору, будь-яке приміщення, навіть найменше, стане виглядати більш світлим та легким.
  3. Використовуйте меблі на ніжках: такі як диван, ліжко, навіть комод додадуть простору. А чим менше у вас аксесуарів і декору у вигляді диванних подушок, тим менше відчуття Бардаку.
  4. Пастельна кольорова гамма – правильний вибір, як для стін і підлоги , так і для великих меблів. А якщо ваш текстиль ще і пошитий під замовлення і в одному кольорі, це створить відмінну атмосферу і гармонію в інтер’єрі.
  5. Багатофункціональні меблі-трансформери вам на допомогу: додаткова робоча поверхня стола на кухню, шафа-ліжко, розкладний диван.. Не обирайте габаритні меблі, наприклад диван в маленькій кімнаті займе всю площу. Використовуйте меблі трохи меншого розміру, але більш функціональні. Шафи книжкові або шафи для одягу до стелі хоч і виглядають масивно, але завдяки їм кімната виглядає вище. Залишайте частково полиці нічим не заставленними. Габаритні книги приберіть вниз, а на рівні очей розташуйте легкий і приємний декор. Замініть частину меблів на невагому скляну, вона не захаращує приміщення. Глянцеві або полуглянцеві поверхні так само створюють більше простору. А, використовуючи різні фактури, ви зможете уникнути монотонності. Ниші та шафи маскуйте, роблячи одного тону зі стінами, тим самим, немов розчиняючи їх в квартирі. Ідеальний варіант, коли ваші гості їх не бачать, і ваші місця для зберігання залишаються непоміченими. Ефектною шафою на видноті варто залишати лише розкішний антикваріат.
  6. Зеркало від підлоги до стелі, при розміщенні біля дверей і вікнон, створить ілюзію більшого, ніж насправді є, простору. Або застосувати їх можна на фасадних частинах шаф та гардеробних.
  7. Відмінний спосіб зробити простір збалансованим – симетрія, вона буде доречна навіть у маленьких кімнатах, але не перестарайтеся, дубльовані композиції можуть виглядати нудно. Пофарбувавши і стіни і стелі одним кольором, цей перехідний прийом, вам візуально підніме висоту приміщення. Якщо використовувати для стель і стін кольори, схожі по тону з підлогою, це розширить ваш простір. А якщо хочете візуально об’єднати суміжні кімнати, то використовуйте забарвлення стін одним відтінком.
  8. Передбачте різноманітне освітлення: від загального джерела світла, до зонального біля дивану, крісла, столу, так і декоративне. Якщо є така можливість, направте джерело світла на стелю, так вона буде здаватися вищою.
  9. Декор. Якщо кімната і не велика, це не означає, що в ній не місце для, наприклад, великої картини в елегантній рамі. Навпаки, розміщений габаритний предмет в невеликій кімнаті, притягує погляд і відверне увагу від розмірів приміщення. Для того, щоб вашим очам було де “відпочити”, частину стіни або одну з них, залиште порожньою. Центром композиції і може послужити ця порожня зона.
  10. Відмовившись від дверей там, де в них немає гострої необхідності, ви не тільки заощадите кошти, але і додасте житлу відчуття простору. Якщо ж без дверей вам не обійтися, беріть їх з тонованим склом. Звичайно, звукоізоляція у них гірше, але відчуття світла і об’єму ви зможете отримати. Високі дверні отвори піднімуть стелі, а також виглядають вони дуже стильно.

Як бачите, все просто і досить бюджетно. Головне – уважно підійти до оформлення меблів. Творіть затишок своїми руками, всього вам доброго!