Як змусити чоловіка змінитися?

Як змусити чоловіка змінитися?
Як змусити чоловіка змінитися?

Незадоволення певними рисами характеру або звичками близької людини – звичайна річ. І ми докладаємо неабияких зусиль, щоб допомогти чоловікові (жінці, дитині, мамі) змінитися на краще. А часом просто впадаємо у відчай, відчуваючи, що всі наші зусилля марні. То як же змусити його (її) змінитися?

Є два шляхи, якими можна піти.

Перший з них знайомий кожному з дитинства. Саме так робили наші батьки і вчителі, бажаючи “покращити” нас. -“Знову насмітив! Коли навчишся прибирати свій свинарник?”
-“Написала як курка лапою! Старайся краще!”
-“Ну хто так незграбно танцює? Ти б спершу навчилась!”

І хтось намагається змінитись, щоб догодити дорослим і уникнути образливих коментарів, інші ж замикаються у собі чи стають агресивними, сповідуючи принцип “назло вам всім буду поганим”.

Далі ми виростаємо, маючи на озброєнні цей один-єдиний спосіб змінити людей навколо. Спосіб, як ви вже мабуть зрозуміли, вкрай невдалий і нерезультативний. Коротко його можна окреслити так:

“Якщо мені у тобі щось не подобається, я буду мільйон разів тобі повторювати, що треба змінитись”.

Та кожен з нас з власного досвіду знає, що це спосіб посваритись з людиною, зіпсути собі нерви, але не те, що допомагає змінити людину на краще. Тим не менше ми вперто ним користуємось, раз за разом виступаючи в ролі “бензопили”. “І коли ти курити кинеш? Он Іркин чоловік кинув, а ти шо?” “Ти б в тренажерку походив, а? Пузо он яке відростив” “Ну скільки можна сидіти за комп’ютером????” А потім впадаємо у відчай від того, що чоловік чомусь не біжить у тренажерку і не кидається одразу ж виключати свою жахливу нудну компютерну гру.

Так що ж робити? Змиритись?

Ні в якому разі! Адже є ще другий спосіб. Несподіваний, геть для нас незвичний, зате дієвий. Який?

Як ми вже з’ясували, навіть якщо повторити чоловікові мільйон разів, що вам сигарета в його зубах чи відсутність квітів в руках не подобається, навіть якщо влаштувати з цього приводу грандіозний скандал чи закотити істерику, результат буде приблизно нульовий.

Чому? Дуже просто! Жодна людина не стане на шлях змін, поки сама цього не захоче. І результат буде тільки тоді, коли чоловік (жінка, дитина, мама) прийме рішення про те, що треба щось у собі змінити.

Передбачаю ваше розчарування. То що, – задасте ви цілком очікуване питання, – все життя сидіти і чекати, поки він додумається мінятись? А якщо не додумається? Так і терпіти роками?

Ні. Кожна людина здатна впливати на інших. Ми здатні впливати на близьких людей. Але не напряму. Кожна людина має звички та моделі поведінки, які склались у неї дуже давно, часто ще у дитинстві чи підлітковому віці. І ми звикли, що люди реагують на нашу поведінку певним звичним чином. Допоміг прибрати квартиру – дякую, молодець, прийшов додому пізно і нетверезий – свиня і паскуда.

І ось ми плавно добрались до основного секрету: щоб змінити поведінку близької людини, реагуйте на її вчинки не так, як завжди. Не так, як ви звикли.

Наприклад, прийшов чоловік з роботи пізно. Звична реакція – зустріти його надутою, розмовляти крізь зуби або з порога висказати все, що ви думаєте про нього, його роботу і його жахливе відношення до сім’ї. Незвична реакція – зустріти з посмішкою, всіляко демонструючи, що ви раді його бачити, нагодувати смачною вечерею. Захочеться йому наступного разу сидіти до посиніння на своїй роботі чи деінде ще, якщо його вдома ТАК зустрічають?

І суть цього такого дивного, але дієвого способу не у тому, щоб перетворити себе на слухняну служницю своїх близьких, яка все терпить, а лише у тому, щоб перестати реагувати на людей так, як ми звикли енну кількість років тому. Ви ніколи у житті не влаштовували скандал з криками та биттям посуду? Спробуйте! Завжди нагадуєте чоловікові, що взяти з собою? Промовчіть раз, дозвольте йому щось забути і відчути наслідки забудькуватості. Завжди доказуєте свою точку зору до останнього? Скажіть: «Ти правий!»

Змінювати свою реакцію на світ і людей ой як нелегко. Але тільки так світ відкриє нам свої обійми та піде назустріч. Лише змінюючи себе, ми можемо побачити довгоочікувані зміни у людях, які нас оточують.

Автор: Марина Щепаняк

Як змусити чоловіка змінитися?
Як змусити чоловіка змінитися?