«Жашківські равлики» новий роман, що дивує і мотивує

«Жашківські равлики» новий роман, що дивує і мотивує
«Жашківські равлики» новий роман, що дивує і мотивує

Юлія Матту – письменниця, що пише про життя

Україна заговорила про Жашків з початку року, коли світ побачив роман «Жашківські равлики». Авторка книги надала інтерв’ю нашому журналу.

В книзі описується історія дівчини, яка вирішує повністю змінити своє життя, набуває нових знань, подорожує світом, а потім, повернувшись додому в Україну, зустрічає простого сільського хлопця і разом з ним своє щастя.

Коліжанка: На якого читача розрахована Ваша книга?

Ю.М.: Книга розрахована на дорослих, але мій син, якому 11 років, теж із задоволенням її прочитав. А ще книга розрахована на тих, хто й досі вважає, що читати українською мовою складно. Вона написана дуже легко, в ній немає довгих монологів і роздумів автора. Це книга, як би мовити, на одну ніч.

Коліжанка: Хто були Ваші перші читачі?

Ю.М.: Звичайно що жителі Жашківського району, я отримала багато листів і дуже багато добрих слів. Деякі казали, що давно вже в їхньому районі не було такої приємної культурної події.

Коліжанка: А чому саме Жашків?

Ю.М.: Я багато подорожую і мене важко здивувати. А Жашків здивував мене своєю домашньою гостинністю і простотою. Тут живуть люди, не зіпсовані марнославством. Вони привітні і відкриті. Заїхавши навіть ненадовго в такий райцентр, почуваєшся спокійно і комфортно. Тому я вирішила, що мій герой має бути саме звідси.

Коліжанка: Де можна придбати книгу зараз?

Ю.М.: Зараз книга продається в магазинах Києва і Львова, а також її можна придбати онлайн. Перший тираж вже майже розпроданий. Я не чекала такого результату, мені, як автору, це надзвичайно приємно.

Коліжанка: Ви хочете своєю книгою зробити внесок в сучасну літературу?

Ю.М.: Я не претендую на жодну літературну премію, я зробила свій внесок тим, що показала читачам, що неможливого у світі немає, всі перепони до наших мрій знаходяться в нашій свідомості. Коли ми робимо крок до мрії, перед нами з’являється дорога, але не кожен наважується нею піти. Я показала читачеві, що буде, коли піти своєю правильною дорогою, не зважаючи ні на що.

Також я хотіла сказати, що не там добре, де нас немає, а навпаки: тільки на своїй землі можна бути по справжньому щасливими.

«Жашківські равлики» новий роман, що дивує і мотивує
«Жашківські равлики» новий роман, що дивує і мотивує