11 ФАКТІВ ПРО КОРИСТЬ ЧОРНИЦІ

11 ФАКТІВ ПРО КОРИСТЬ ЧОРНИЦІ
11 ФАКТІВ ПРО КОРИСТЬ ЧОРНИЦІ

Наукові дослідження доводять величезну кількість унікальних корисних властивостей чорниці:

1. Компоненти цієї ягоди допомагають зміцнювати кістки.

2. Природні елементи, що містяться в ній, є дуже ефективними для зміцнення стінок судин очей і підвищення загального зорового тонусу.

3. Вживання чорниці – відмінна профілактика ожиріння. Співробітники Техаського жіночого університету виявили: в чорниці містяться особливі сполуки – поліфеноли, які є найпотужнішими антиоксидантами. Як виявилося, чорничні поліфеноли сприяють розщеплюванню жиру, що накопичується в організмі.

4. Присутність пектинових речовин і клітковина в ягодах сприяють звільненню кишечнику від продуктів гнильного розкладання. А ще чорниця лікує гастрит та виразкову хворобу шлунка.

5. Чорниця містить велику кількість антиоксидантів. Ці речовини сприяють зменшенню кількості відмерлих клітин мозку, тим самим допомагаючи боротися з віковими змінами пам’яті.

6. Свіжі ягоди рекомендують їсти при анемії, порушенні обміну речовин (подагра, ревматизм, жовчно- та сечокам’яна хвороба), жовтяниці, а також вживати як засіб проти гепатиту, водянки, уретриту, нічного нетримання сечі, циститу, хвороб серця, ларингіту.

7. Антоцианіни і феноли в чорницях зупиняють старіння клітин та попереджають розвиток пухлин, завдяки чому є чудовою профілактикою онкозахворювань.

8. Чорниця знижує рівень глюкози в крові, тож є дуже корисною для хворих на діабет.

9. Ягода є незамінною для жінок, що планують материнство, оскільки склад чорниці дуже добре впливає на здоров’я функціонування репродуктивних органів жінки.

10. Чорниця допомагає знизити кров’яний тиск, є добрим протигіпертонічним засобом.

11. Покращує метаболізм, а також сприяє продовженню життя.

11 ФАКТІВ ПРО КОРИСТЬ ЧОРНИЦІ
11 ФАКТІВ ПРО КОРИСТЬ ЧОРНИЦІ