День вишиванки в Україні: дата та історія святкування

День вишиванки в Україні: дата та історія святкування
День вишиванки в Україні: дата та історія святкування

День вишиванки в Україні: коли і як відзначатимуть

У 2019 році День вишиванки припадає на 16 травня.

У третій четвер травня українці традиційно святкують День вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиту сорочку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.

Історія свята не така велика, але не менш цікава. Ініціативу проявила студентка Чернівецького університету ще в 2006 році. Одногрупник Лесі Воронюк постійно ходив на пари в вишиванці та дівчина запропонувала, щоб її група та інші студенти в один день одяглася у вишиванки. З такого своєрідного флешмобу, до якого приєдналися і викладачі факультету, одягнувши вишиванки, і почалося свято. 

Кількома роками пізніше, акція набула всеукраїнськиго рівня, розповсюджуючись по інших містах України, а також за кордоном, де українська діаспора радісно підтримала цю традицію.

У третій четвер травня щорічно люди одягають барвисті вишиванки, різноманітність яких по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально.

Люди у вишиванках влаштовують паради, марші, а також проводяться різні масштабні конкурси, такі як «Краще фото».

Уже багато століть вишивка має особливе значення, адже вишиванки були приданим дівчини, одягом для немовляти і оберегом для кожної людини. Раніше вишиванки пряли з льону і конопель для молодих дівчат, які незабаром повинні були стати матерями.

Українська вишивка зберігає в собі і історію, і символічне значення. Кожен регіон України відрізняється своїми кольорами й типом вишивки. Наприклад, в Тернопільській області в пріоритеті чорний колір вишивки, в Полтавській біла вишивка на білій сорочці, а на Буковині переважають яскраві кольори.

error: Увага: Контент захищено від копіювання !!