Не виносьте “сміття” з хати

Правила сімейного етикету

Не виносьте "сміття" з хати
Не виносьте "сміття" з хати

Сім’я – це сенс нашого життя, та рушійна сила, яка змушує нас ставити перед собою цілі і досягати їх. Те, заради чого ми стаємо краще, вдосконалюємося і розвиваємося, це люди, які люблять нас, і яких любимо ми. Чому ж деколи відносини усередині сім’ї складаються так непросто?

1. Елементарна ввічливість

Комфорт в сім’ї створюється елементарною повагою і турботою. Не слід забувати про прості слова, такі як «спасибі», «будь-ласка» і т.д. Пам’ятаємо про повагу до старших та постійно висловлюємо її словесно і в поведінці. Не забуваймо про те, що має значення і цінність для інших членів вашої сім’ї, навіть якщо для вас це вкрай незначно. Не порушуємо особистий простір.

2. Автономність молодої сім’ї

Психологи вважають, що для виховання дітей краще, якщо в одному будинку проживають відразу три покоління: бабусі і дідусі, тата й мами, діти. Але, молоді батьки всіма силами прагнуть до самостійності і автономності, що не дивно. Бажаючи родині щастя, потрібно зберігати нейтралітет, не приймаючи сторону дочки, або ж сина. Пам’ятайте, щастя сім’ї вашої дитини – це її особисті щастя і радість.

3. Пліткам – бій! 

Не потрібно в присутності дітей обговорювати інших членів сім’ї, або ж друзів і знайомих. Ні в якому разі неприпустимо, щоб дитина стала свідком сварок і скандалів своїх близьких. Це не тільки поганий приклад, але й руйнування тендітної дитячої психіки. Якщо батьки вимагають чогось від дитини, вони самі повинні бездоганно це виконувати. Тільки на вашому особистому прикладі дитина розуміє важливість і значення того, чого від неї вимагають дорослі.

4. Не виносьте “сміття” з хати!

Чоловік і дружина зобов’язані вирішувати свої проблеми самі. Вони ні в якому випадку не повинні скаржитися батькам. А батьки, в свою чергу, не повинні втручатися в особисте життя своїх дітей. Потрібно розуміти, що негатив і недовіра руйнує сім’ю – це приносить багато болю і страждань усім членам родини. Також, зовсім не доречно виносити на обговорення сторонніх осіб суто сімейні питання та проблеми. У цьому випадку варто пам’ятати, що рідні та близькі щиро бажають вам щастя і діють тільки з кращих спонукань.

5. Виховання дітей – це самовиховання

Старші люди повинні стежити за собою і обдумувати кожен свій крок і кожне слово, так як вони є прикладом для молодших. Не думайте, що зронене ненароком «погане слово» залишиться непоміченим для дитячих вух. Діти як губка – вони вбирають все, що їх оточує. Марно говорити їм про те, як треба себе вести. Необхідно просто вести себе так, як ви хочете, щоб поводилися ваші діти. Це нелегко, але це невід’ємна частина виховання. Ми продовжуємо навчатися та вдосконалюватися протягом усього свого життя. І навчаємо один одного саме ми. Ми вчителі, і ми ж учні. Успіхів! 😉

За матеріалами: Womanway