Цікаві факти про сни

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни

Сон – це особливий стан організму, не тільки ми – люди бачимо сни, а також багато видів тварин і комах. Існує безліч цікавих фактів про сни та сновидіння, які з ними зв’язані:

 • Ми пам’ятаємо лише 10% усіх наших снів.

Після пробудження у нас є декілька хвилин, щоб «вхопити за хвіст» приблизно половину сюжету сну, але вже через десять хвилин 90% вмісту буде втрачено, і сенс сну розвалиться, як картковий будиночок.

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни
 • Сліпі, також бачать сни

Люди з тяжкими вадами зору, а також сліпі протягом життя, бачать сни з всіма людьми. Люди, сліпі від народження, не бачать зображень в звичному нам розумінні, але також отримують в снах різні емоції: образи в їхній підсвідомості формуються через запахи, звуки і тактильні відчуття.

 • Всі хто сплять повинні бачити сновидіння

Повна відсутність сновидінь є проявом деяких важких психічних захворювань. Всі нормальні люди, занурюючись в дрімоту, бачать сни, але більшість після пробудження моментально їх забуває.

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни
 • У сні ми бачимо лише реальних людей

Наша підсвідомість не здатна самостійно і довільно генерувати обличчя людей. Це означає, що абсолютно всіх незнайомців в ваших снах ми колись бачили, але не запам’ятали. Це в рівній мірі може бути чоловік, який рік тому їхав навпроти вас у вагоні метро, або жінка на задньому плані в прохідному епізоді нудного фільму. Протягом життя за різних обставин повз нас проходять мільйони осіб, а значить, наш мозок ніколи не зазнає дефіциту в нових акторах на найнесподіваніші ролі в сценаріях наших сновидінь.

 • Не всі можуть бачити кольорові сни

Цілих 12% зрячих людей бачать виключно монохромні сни. Точніше, так було до середини шістдесятих років. Пізніше частка людей, які бачать сни виключно в чорно-білому варіанті, упала в 4.4% від загальної вибірки дослідження. Дослідники припускають, що причина даної тенденції полягає у повсякденному поширенні кольорового телевізійного мовлення.

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни
 • Сни —  емоційно забарвлені

Як не прикро, але найчастішою емоцією, пережитою  у сні, є туга чи розпач, і, в цілому, негативні емоції в сновидіннях переважають над позитивними.

 • Від чотирьох до семи

Протягом однієї ночі ми бачимо від чотирьох до семи сновидінь, що в сумі займає від півгодини,  до двох годин.

 • Звірі, також бачать сни

Відповідно досліджень, проведеними над різними групами тварин, дуже багато з них у сні переживають аналогічні режими нервової активності. Розумові імпульси високорозвинених тварин під час сну, за малюнком, практично не відрізняються від людських, з чого можна зробити висновок — звірі теж бачать сни, причому багато з них переживають побачене не менш емоційно, ніж наяву.

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни
 • Жінки і чоловіки бачать сни по-різному

В двох випадках з трьох чоловік у сні спілкується, воює або встановлює відносини з іншим чоловіком. В снах жінок такого перекосу немає, і вони бачать приблизно однакову кількість жінок і чоловіків. І ще одна відмінність — чоловіки в своїх снах значно агресивніші, ніж жінки.

 • Віщі сни

Згідно результатів,  декількох досліджень у великих вибірках, від 18% і до 38% респондентів хоча б раз бачили сон-пророцтво, а 70% громадян переживали дежавю. Віра в саму можливість віщого сну досить часте явище — від 63 до 98% опитаних в різних країнах світу вірять у віщі сни.

 • Хропіння проявляється тільки в повільній фазі сну

Тут все просто — або бачиш сон , або хропеш.

 

Приємних і солодких сновидінь, Вам ! 😉

Цікаві факти про сни
Цікаві факти про сни